האם כל אחד רשאי לקחת משכנתא?

על מנת לקחת משכנתא לקניית דירה, עליכם יהיה לעמוד בתנאים אשר נקבעו יל ידי בנק ישראל ללקיחת משכנתא.

מדובר על תנאים אשר כל אחד שמעוניין לקחת משכנתא מחויב לעמוד בהם. בנוסף, לבנקים מהם אתם לוקחים את המשכנתא יש חוקים מסוימים מבנק ישראל אשר עליהם לעמוד בהם, כמו למשל: לכמה זמן ניתן לקחת את המשכנתא? מהו הסכום המקסימאלי שניתן להחזיר, ועוד.

כמו כן, על פי חוק הבנק רשאי לממן את הלוואת המשכנתא שלכם כאשר אתם מגיעים לפחות עם 25% הון עצמי, מכיוון שהבנק יכול לתת לכם עד 75% מהעלות של הנכס. לכן, יש לבדוק היטב לפני על מנת שתוכלו להגיע מוכנים עם מספיק הון עצמי.

לפני לקיחת משכנתא בצעו בדיקה!

לא תמיד אתם יכולים לדעת מה הכי טוב עבורכם או מאיזה בנק לקחת את המשכנתא, יכול להיות כי שמעתם על חבר קרוב או אפילו קרוב משפחה שלקח משכנתא מבנק מסוים, אך לא תמיד זה מחייב כי אותו בנק יכול להתאים גם לכם.

חשוב לבדוק היטב בין כמה בנקים על מנת שתוכלו להגיע לתוצאות הטובות ביותר. הדבר המומלץ ביותר יהיה לקחת שירות של בעל מקצוע אשר יודע לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר, וכמובן שהוא גם חוסך לכם לא מעט כאב ראש וזמן, והוא זה שמתנהל מול הבנק עבורכם.

כיצד תוכלו לדעת האם אתם עומדים בכל הקריטריונים ללקיחת משכנתא?

כאמור במאמר זה, לא כל אחד יכול להיות רשאי ללקיחת משכנתא. על מנת שתוכלו לבדוק זאת, אתם יכולים ראשית לבדוק מול הבנק ולהבין האם אתם עומדים בכל הקריטריונים והאם אתם מתאימים על מנת לקחת משכנתא.

בנוסף, אתם יכולים לבדוק את כל הנושא מול יועץ משכנתאות מקצועי שיידע לייעץ לכם, וכמובן ללוות אתכם לכל אורך התהליך.

לאחר שהוא מקבל מכם את כל האינפורמציה הנדרשת לו, הוא יכול לומר לכם האם אתם אכן יכולים לקחת משכנתא או לא.

כך אתם יכולים לחסוך גם לא מעט כאב ראש מול הבנק עצמו.

 

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם