החלפת רכב יוקרה – איך לוודא שאתם יוצאים מרוצים מהעסקה?

בכל כמה שנים אנו צריכים להחליף את רכבנו. בין אם כי הרכב כבר ישן וצבר קילומטרז', או כי פשוט אנו רוצים לשדרג לרכב חדש ויותר נוח עם מיטב הטכנולוגיה החדשה שיש לעולם הרכב להציע. אולם עם קבלת ההחלטה שהגיעה העת להחליף רכב, מתחילה ההתלבטות האמיתית והחיפוש הארוך עד מציאת הרכב המתאים לנו. בין ההתלבטויות העיקריות ניתן למנות בראשונה איזה סוג רכב אנו רוצים, מה התקציב שעומד לרשותנו, וכמובן – איך מוודאים שהרכב שאני מקבל הוא באמת במצב טוב, ולא יעשה לי בעיות בהמשך?

מאמר זה בא לפרט את הצעדים שיש לבצע בטרם ביצוע החלפה לרכב שלא ישירות מהיצרן, כך שתצאו מרוצים ושמחים עם הרכב הכמעט חדש שלכם. 

הכנת הרכב לפני ההחלפה

במידה ובחרתם לבצע החלפה עבור הרכב שיש ברשותכם היום, יש כמה צעדים שמומלץ לכם לעשות בטרם תביאו את הרכב לסוכנות הטרייד אין. 

א. הכנה חיצונית של הרכב – אל תגיעו לסוכנות עם רכב מאובק, תתפלאו כמה שטיפה ופוליש יעלו את הערך ויעזרו לשדרג לרכב יוקרתי. מומלץ לעבור על הרכב לפני ולדאוג שהוא נראה 'כמו חדש'. 

ב. ניקוי פנימי – מטרת הניקוי הפנימי הינה לנסות להחזיק את הרכב למצב שהוא כמעט כמו חדש, מה שיוביל לשווי יותר גבוה. 

ג. ביצוע קוסמטיקה לרכב – במידה וזה יוצא משתלם יש לשקול לבצע מגוון פעולות קוסמטיקה לרכב כגון ביצוע פוליש שמעלים שריטות, וציפוי הרכב בשכבת ווקס שתתן לו מראה בוהק ונוצץ. תיקון פלסטיקה ודיפוני פנים שבורים או סדוקים, ובאופן כללי כל פעולה שעוזרת להביא את הרכב חזרה למצבו החדיש והמקורי. כאמור, בטרם ביצוע פעולות אלו, יש לוודא כי ההשקעה תחזיר את עצמה עם ההחלפה לרכב חדש. 

ד. טיפול במנוע – בדיקת המנוע במוסך מורשה ווידוא שאין לו בעיות שעלולות לפגוע בשווי הרכב. 

ה. מערכת חשמל – במיוחד ברכבים של היום שהם למעשה "מחשב על גלגלים" יש לוודא כי מערכת החשמל תקינה ובמצב טוב. 

ו. תא מטען – לעיתים שוכחים להשקיע בנראות תא המטען, מה שמוריד משווי הרכב. תדאגו לנקות גם את תא המטען ולרוקן אותו מכל החפצים האישיים. במקרים מסוימים מומלץ לשקול החלפת שטיח תא מטען. 

דברים לבדוק בטרם סגירת העסקה

לאחר הכנת הרכב להחלפה יש לבצע מספר בדיקות מקדימות לפני סגירת העסקה באופן סופי. קודם כל מומלץ לבצע השוואות מחירים ולבדוק את מחיר המחירון של רכבכם, ושל הרכב אותו אתם מעוניינים לרכוש. הגיעו למגרש הרכבים עם תקציב ידוע מראש, וכמובן לבצע בדיקת תקינות לרכב החדש. לרוב, בסוכנויות רשמיות, או מגרשים מוכרים, לרכבים יש היסטוריית טיפולים ותאונות מלאה, ולכם נשאר רק לוודא כי המידע נכון וממקור מהימן. 

לסיכום

כל החלפת רכב דורשת השקעה וחשיבה לפני, אך קל וחומר במידה ואנו רוצים להחליף למכוניות מנהלים יקרות, או להשקיע בקניית מרצדס יד 2. אולם אם פועלים על פי ההמלצות הללו, תוכלו לדעת כי ביצעתם עסקה טובה, ותצאו מרוצים ושמחים עם רכב כמו חדש בבעלותכם. 

          

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מעוניינים לדעת יותר על השקעות. קריאה של תכנים בפורטל השקעות תוכל לעזור לכם
כל עולם ההשקעות הוא עולם מרתק ביותר, עולם דינמי שמתפתח ומשתנה כל הזמן. יש אנשים אשר ההבנה של התחום קלה...
קרא עוד »
מרץ 27, 2022
מצבים בהם רצוי להיעזר בעורך דין תאונות דרכים
לצערנו כיום ישנם לא מעט תאונות הדרכים על הכבישים מידי יום. במידה וגם אתם חוויתם תאונת דרכים כזו או...
קרא עוד »
ספט 30, 2020
מיקי פוליצר [מיכאל פוליצר] – תלמדו להשקיע את הכסף שלכם בשוק ההון
מתלבטים מה לעשות עם הכסף ששוכב לכם בחשבון העובר ושב? דעו לכם שאם אתם רוצים לבחור באפיק השקעה שהוכיח את...
קרא עוד »
אפר 05, 2022