החשיבות של אישור של בודק שכר מוסמך

בשנת 2012, בחודש יוני, הוחלט על הגברת האכיפה בכל מה שנוגע לדיני עבודה ולשכר שמקבלים העובדים המועסקים בענפים שונים. לכן אישור שניתן על ידי בודק שכר מוסמך הוא עניין משמעותי יותר, בין אם זה בענפים כמו ניקיון, הסעדה או אבטחה ושמירה. העניין הוא שכבר היו לא מעט מקרים בעבר שבהם, בעיקר בענפים האלה, העובדים קיבלו שכר הרבה יותר מידי נמוך. בתור בעלי העסק אתם חייבים להבין: האחריות על תשלום שכר הוגן לעובדים היא עליכם. לכן, אם אתם יכולים לפנות לקבלת אישור של בודק שכר מוסמך עוד היום וכך לעבוד בצורה חוקית ותקינה, למה שתחשבו פעמיים לפני שאתם עושים זאת? 

ממי כדאי לקבל אישור של בודק שכר מוסמך?

חשוב להבין שאישור שניתן על ידי בודק שכר מוסמך זה לא עניין של מה בכך. מדובר על מקצוע לכל דבר ולא כל אחד יוכל לעשות זאת, כך שאם אתם רוצים לקבל אישור של בודק שכר מוסמך, חשוב שתבדקו אל מי אתם פונים. האם בודק השכר שאליו אתם מתקשרים עוסק בתחום כבר שנים? האם הוא עושה זאת בצורה חוקית ועם כל האישורים הנדרשים? כמו כן, האם הוא יוכל לספק לכם את האישור הנדרש כמה שיותר מהר? יש מצבים שבהם לא נוכל לחכות ולכן חשוב כל כך לפנות אל בודק השכר במהירות. 

האם זה עולה הרבה לבעל העסק? 

כמובן שאם אתם רוצים לקבלת את אישורו של בודק השכר המוסמך תצטרכו לשלם על כך כסף. כמו כל אישור אחר, גם כאן יש ענייני בירוקרטיה ולכן טבעי שזה גם יכלול הוצאה כלכלית כלשהי. עם זאת, כדאי לדעת שלא תמיד מדובר על הוצאה כלכלית מאוד גדולה ויש משמעות גם לדבר עם כמה בודקי שכר מוסמכים. אם על אותו אישור של בודק שכר מוסמך תוכלו לשלם פחות, למה שתתעקשו לשלם יותר? שווה להשקיע בכך וגם לא לדחות את הדברים, כי במידה ולא יהיה לכם אישור של בודק שכר עלול להיות שהעסק שלכם יתנהל בצורה לא חוקית, וזה חבל כמובן.  

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם