מדריך קצר להרחקת יונים בבטחה

יונים עלולות להוות מטרד כשהן פולשות לבתים, לגנים או למרחבים הציבוריים שלנו. הלשלשת שלהם עלולה לגרום נזק למבנים, ונוכחותם עלולה להיות מכוערת ולא היגיינית. למרבה המזל, ישנן שיטות בטוחות ואנושיות להרחיק יונים שחלקן מצריכות עבודה בגובה עם ציוד מתאים – מידע מקיף על כך גם באתר עבודות בגובה ישראל

במדריך הקצר הזה, נחקור שלוש אסטרטגיות יעילות: הרתעה, הדרה ותחזוקה.

1. מונעים:

אחת הדרכים הנפוצות ביותר להרחיק יונים היא באמצעות אמצעי הרתעה. אלה יכולים לכלול מכשירים חזותיים ושמיעתיים שמפחידים את הציפורים וגורמים להם לאי נוחות. אמצעי הרתעה חזותיים כגון משטחים מחזירי אור, בלוני עיניים מפחידות, או טורפים מזויפים יכולים להיות ממוקמים באופן אסטרטגי כדי ליצור סביבה שיונים מוצאות מפחידה. בנוסף, אמצעי הרתעה שמיעתיים כמו מכשירי אולטרסאונד או השמעת הקלטות של קריאות טורפים יכולים לעזור להרתיע יונים מללון באזור.

2. אי הכללה:

טכניקות הרחקה כוללות מניעת גישה פיזית של יונים לאזורים מסוימים. ניתן להשיג זאת על ידי התקנת מחסומים בגובה עם בעלי מקצוע מומחים מאתר https://basis-s.co.il/ כגון רשת, דוקרנים או רשת תיל. ניתן להניח רשת מעל שטחים פתוחים, ולמנוע יונים ללון או לקנן. ניתן לחבר רצועות ספייק למשטחים או למשטחים שטוחים אחרים כדי לגרום ליונים לנחות עליהם לא בנוח. ניתן להשתמש ברשת תיל לכיסוי פתחים, ולמנוע כניסת יונים לעליות גג או למרפסות. חשוב לוודא ששיטות ההחרגה הללו מותקנות כראוי ונבדקות באופן קבוע עבור כל נזק או סימני בלאי.

3. תחזוקה:

תחזוקה שוטפת חיונית להרחקת יונים. זה כולל הסרת מקורות מזון, ניקוי כל גרגירים שנשפכו או אשפה שעלולים למשוך את הציפורים. בנוסף, שמירה על האזור נקי וללא פסולת תמנע יונים ללון. בדיקה ותיקון קבוע של סדקים או פתחים בבניינים, גם כחלק מתהליך שיפוץ קירות חיצוניים עם בסיס עבודות סנפלינג,  יכולים למנוע מיונים למצוא מחסה. על ידי שמירה על סביבה נקייה ומטופחת, יונים יראו פחות את האזור כבית גידול מתאים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון לאנגלית – כי שפת אם יוצרת את ההבדל
נדמה ששירות נוטריון לאנגלית הינו בייסיק ואולי אף מיותר הרי אנגלית הינה שפה בינלאומית רווחת. אבל...
קרא עוד »
יונ 21, 2023
כרטיס סים לארצות הברית
אחרי שהרבה מאוד זמן לא נסעתם לחו"ל, קניתם בשעה טובה כרטיסי טיסה לארצות הברית? אתם רוצים שתהיה לכם...
קרא עוד »
פבר 17, 2022
סט מצעים למיטת תינוק – כמה סמוך ללידה יש לרכוש?
אם יש משהו שקשור מאוד לתרבות יותר מאשר להתאמה לתינוק, הרי שזה יהיה התזמון שבו נרצה לקנות את בגדי...
קרא עוד »
דצמ 27, 2020