רואה חשבון לעוסק פטור

לפני שניכנס לנושא של בחירת רואה חשבון לעוסק פטור, אנחנו חייבים להסביר מה זה עוסק פטור. ממה הוא פטור ולמה הוא פטור?

אז כך. במדינת ישראל יש הרבה אנשים הפותחים עסקים עצמאיים. מהם מצליחים יותר ומהם מצליחים פחות. אך האמת היא שיש כאלה שמלכתחילה לא מהלכים בגדולות והם לא מחפשים את ההכנסות הדרמטיות. הם רוצים להרוויח כמה אלפי שקלים בכל חודש והם לא ממש חולמים על יותר מזה.

אז אם מדובר בעובד שבחר מקצוע אשר מופיע תחת הרשימה כמקצוע אשר בו אפשר לעסוק גם בלא לשלם תשלומי מס, הרי שהוא אכן יוכל לעבוד כעוסק פטור, אך זאת בתנאי שהוא אכן עומד ביעדים של העוסק הפטור ולא עובר אותם.

האם עוסק פטור זקוק לרואה חשבון?

בקרב העוסקים הפטורים עולה לא פעם השאלה, האם אכן כדאי לפנות אל רואה חשבון אמיר קינן לצורך ניהול של העסק? או שמא עדיף להתנהל לבד ולהתמודד לבד מול הרשויות השונות.

כאן חשוב לבחון כמה נתונים חשובים.

  • האם העוסק הפטור מיודע להגיש את הדוח שלו בסוף השנה
  • האם היוסק יודע להכין הצהרת הון?
  • האם העוסק יודע איך עליו להתנהל מול הביטוח הלאומי?

אם אין לו תשובות חיוביות לכל אלו, ברור שעליו לפנות אל איש מקצוע מתחום ראיית החשבון על מנת שהוא זה שינהל עבורו את העניינים הפרוצדורליים הללו.

אין ספק כי כאשר העניינים הללו מונחים על כתפיו של איש מקצוע, הרי שהעוסק יהיה פנוי להשקיע במה שבאמת חשוב לעסק שלו. כלומר בקידום שלו ובהרחבה שלו.

חשוב לדעת כי עסק פטור יהיה כזה רק כל עוד שהוא לא מרוויח מעבר לתקרה. ברגע שהוא חורג מהתקרה, הוא יצטרך לעבור להיות עוסק מורשה על כל מה שכרוך בכך.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

דרושה מטפלת סיעודית

דרושה מטפלת סיעודית

למצוא מישהו מקצועי שיטפל בהורים הקשישים שלכם זה לא דבר פשוט. ההורים שלכם הם האנשים היקרים לכם מכול, ואתם שבשל חיים עמוסים לא תמיד יכולים

קרא עוד »
תכשיטים לאישה

תכשיטים לאישה – איך לגוון

תכשיטים לאישה נחשבים לאחד מסוגי המתנות הפופולאריות והנפוצות ביותר, היות וכמעט כל אישה הייתה מעוניינת לקבל במתנה תכשיטים איכותיים ומעוצבים, תכשיטי כסף הרן אנד דאמן

קרא עוד »