ביטוח דירה נגד נזקי אש: כי אתם לא יודעים מה ייפול עליכם

בחודשי הקיץ החמים בישראל, כשהאוויר חם ויבש, לא פעם פורצת אש כתוצאה מרשלנות או ממצבים של חום קיצוני. לא אחת נחשפנו לידיעות על בתים ואף ישובים שלמים שפונו מיושביהם ועלו בלהבות. בנוסף, במקרים רבים בבתים פרטיים עלולים לגרום גם הם לשריפות, כגון קצר או פגם אחר במערכות החשמל, מכשירי חשמל שהתלקחו, פלאפונים שהתפוצצו, תנורי חימום שנשכחו דולקים, מחשבים ניידים ועוד. הכיסוי על נזקי אש בדרך כלל נכלל בביטוח התכולה, וכן צריך להיות נכלל גם כחלק אינטגרלי מפוליסת ביטוח מבנה.

ביטוח מבנה באמצעות אתר https://www.hommie.co.il/ מכסה נזקים שנגרמו בעקבות שריפה שפגעה באופן משמעותי בחלקי המבנה הקבועים, כגון דלתות, חלונות, קירות ותקרה. ביטוח תכולה יכסה נזקים שגרמה השריפה לתכולת הבית (לפריטים שאכן מבוטחים בדירה).

יש לקחת בחשבון שעל מנת לקבל את הכיסוי הביטוחי נסיבות השריפה צריכות להיות בהתאם לתנאים הרשומים בפוליסה. אם אכן המקרה עומד בתנאים המצויים בפוליסה, חברת הביטוח תשלח שמאי מטעמה על מנת שיעריך את גובה הפיצוי לפי חומרת הנזק.

אמנם, גם בביטוח המבנה שעל בעל דירה לרכוש בכדי שיוכל לקבל משכנתא, ישנו כיסוי ביטוחי למצב של נזק משריפה. יחד עם זאת, עליית המחירים בתחום הדיור וכן מצב שבו הדירה עברה שיפוצים, בדרך כלל יביאו למצב שגם אם המבוטח יקבל סכום כסף כפיצוי – זה לא ישתווה לערך הממשי בפועל של הנזק שנגרם.

שאלת מקור השריפה

שאלה זו הינה עקרונית, על מנת לקבוע האם המבוטח יקבל פיצויים ובאיזה גובה. לפי הפוליסה שרכש שהמבוטח ניתן לדעת אילו גורמי שריפה יהוו הצדקה לפיצוי על ידי חברת הביטוח. הצתה על רקע לאומני אינה נכללת בדרך כלל בפוליסות הרגילות של ביטוח דירה נגד נזקי אש. כמובן שניתן לרכוש פוליסות רחבות שאכן נותנות כיסוי לכל הסיכונים האפשריים ובתוכן כוללות גם כיסוי של נזקים שנגרמו כתוצאה ממעשי טרור.

בנוסף, במקרה והשריפה נגרמה ממכשיר חשמלי תקול בתוך הבית ולא כתוצאה מרשלנות המבוטחים, יתכן שחברת הביטוח תתבע את הפיצוי מהחברה המייצרת את המכשיר.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם