תכנון אדריכלי

תכנון אדריכלי הוא תהליך של פיתוח תוכנית לבניית מבנים פיזיים מסוגים שונים. תוכניות אדריכליות נדרשות לכל סוגי הבנייה, מבניינים וגשרים ועד לכבישים מהירים ומסילות ברזל. כל תכנון אדריכלי שנעשה כולל בתוכו גרמושקה, שזהו שרטוט אדריכלי ומקיף של המבנה שעתיד להיבנות. שרטוט הוא ציור בקנה מידה של אובייקט או מקום המציג את תכונותיו כפי שהם יופיעו בסיום. אדריכל יוצר שרטוטים כדי להראות את התכנון המתוכנן של מבנים, גשרים ומבנים אחרים.

שלבי התכנון האדריכלי

תכנון אדריכלי הוא תהליך תכנון הפרויקט, החל מהשלבים הראשונים ועד לשלבים האחרונים. התהליך מסייע לוודא שכל ההיבטים של הפרויקט מטופלים ואין טעויות באף חלק בתכנון.

השלב הראשון הינו תהליך אפיון הכולל דיון עם מחזיקי עניין ולקוחות כדי לעזור להם להבין מה הם רוצים ואיך הם רוצים את זה. השלב הבא הוא תכנון סכמטי הכולל יצירת מודלים תלת מימדיים ושרטוטים שיראו כיצד יראה המבנה מזוויות שונות. שלב זה כולל גם קביעה היכן ימוקמו דברים כמו דלתות, מדרגות, חלונות וכו'.

השלב הבא הוא פיתוח עיצובי הכולל חידוד של כל חלקי הבניין על ידי הוספת פרטים לכל חדר ווידוא שהכל מתחבר יפה. בשלב זה חשוב גם לבדוק אם יש שגיאות או בעיות שעלולות להתעורר במהלך הבנייה או פיתוח התכנון. השלב האחרון בתכנון האדריכלי הוא ניהול בנייה הכולל פיקוח על בנייה במקום, זאת כדי לוודא כי העבודות מתבצעות בצורה המקצועית והבטוחה ביותר וגם כזו התואמת בדיוק את תוכניות הבנייה.

יצירת תוכנית בנייה על ידי אדריכלים

התוכנית האדריכלית כוללת בתוכה את התוכנית המפרטת את סוג ותהליכי הבנייה, שזו נקראת תוכנית בנייה. מסמך כזה מפרט כיצד ייבנה הבניין ואילו חומרים ישמשו את בעלי המקצוע בתהליך הבנייה באתר. תוכנית הבנייה חשובה לא רק לתהליך הבנייה בשטח, אלא גם כדי להשיג את היתר הבנייה הראשוני לתחילת העבודות. למידע אודות אדריכל בעמק חפר https://www.lb-arc.co.il/architect-in-emek-hefer/

 

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מהו חוק חדלות פרעון

חוק חדלות הפירעון הוא מערכת כללים המסדירה את תהליך פירוק מיזם או מוסד פיננסי. ברוב המדינות, החוק נכתב על ידי הממשלה ונחקק על ידי בית

קרא עוד »