תרופה לאוטיזם: הדרך היעילה ביותר לטיפול

כיום קיימות מגוון שיטות וטיפולים להתמודדות עם אוטיזם. החל מרכישת מיומנויות תקשורתיות, דרך הדרכות הורים, תרפיות למיניהן וכלה במתן טיפול תרופתי. לאחרונה פותחה שיטה שנחשבת לפורצת דרך, לפיה ניתן לסייע לילדים עם אוטיזם בהפחתה משמעותית של תסמינים רגשיים ותסמינים התנהגותיים המאפיינים אוטיזם. לפי שיטה זו, מקורם של תסמיני האוטיזם הוא בתהליכים מטבוליים לקויים בגוף, ולכן האסטרטגיה הטיפולית תבחן ליקויים בתהליכים הביוכימיים שבגוף ותתאים טיפול אישי לכל מטופל בנפרד. שיטה זו נקראת C.A.T והיא פותחה על ידי טלי אנגור – רוקחת אינטגרטיבית ובוגרת לימודי כימיה תרופתית.

בהתאם לעקרונות של שיטה זו, ניתן לטפל בתהליכים הלקויים על ידי השלמת חוסרים של ויטמינים מינרלים וחומצות אמינו, שמחסור בהם גורם לפגיעה בתהליכים החיוניים הללו.

 

מהלך הטיפול

כצעד ראשון יעבור המטופל בדיקות מעבדה מקיפות וכן ימופו התסמינים מהם הוא סובל. בהתאם לבדיקות אלו יורכב טיפול מותאם אישית למטופל על ידי שימוש בחומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים. הטיפול בשיטה זו נמשך כחמישה חודשים, כאשר בחודשים הראשונים מקבלים ההורים ליווי טלפוני וכן נותנים למטפל משוב על התקדמותו של הילד ותפקודיו הוורבליים, יכולותיו הקוגניטיביות, כישוריו החברתיים ומצבו הרגשי, וכן מידע על תסמינים התנהגותיים נילווים, אם ישנם.

הורים רבים שהתנסו בשיטה טיפולית זו מדווחים כי חלה הפחתה עצומה בתסמיני האוטיזם של ילדם, וחלקם אף דיווחו על היעלמות התסמינים כליל.

אחת האימהות שניסתה את השיטה עם בנה, שאובחן על הרצף, מספרת על התוצאות: "אחרי 3-4 חודשים ראינו שהדברים ממש משתפרים: ראינו שהקשר עין מאוד התחזק, פתאום הילד החל לדבר ולומר מילים שלא אמר קודם, התחיל לשבת וממש לשחק, והחל ממש לתקשר כמו שצריך. הרגשנו שממש קיבלנו אותו מחדש". האם ממשיכה ומספרת שבאבחון שלאחר הטיפול – הם קיבלו תוצאות לפיהן בנה כבר לא על הרצף האוטיסטי.

בנוסף, שיטת C.A.T לטיפול באוטיזם נחשבת לפורצת דרך בגלל הזמן הקצר יחסית שבו ניתן לראות שיפור – כאשר בשיטות אחרות יש לעיתים צורך בעבודה סיזיפית של שנים על מנת לראות התקדמות כלשהי.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

גיטרות בס

גיטרות בס

גיטרה בס היא גיטרה חשמלית, בעלת מבנה דומה לזה של גיטרה חשמלית רגילה. יחד עם זאת, יש לה 4 מיתרים בלבד, אשר כולם מנגנים צלילים

קרא עוד »