קניית דירה ב "מחיר למשתכן"

 לשים לב

אישור עקרוני למשכנתא:

יש לקבל אישור עקרוני לקבלת משכנתא לפני שניגשים למכרז, מכיוון שחתימת אישור עקרוני על הדירה נעשית מהר כל כך, ובמידה וחתמנו על חוזה ונרצה לבטל אותו נאלץ לשלם קנס.

 

יתרונות בקניית דירה במחיר למשתכן

 

אחוז מימון גבוה יותר של הבנק:

 

את הדירה במחיר למשתכן נקבל בהנחה, אבל את המשכנתא מהבנק נקבל לפי שווי מלא של הדירה. זאת אומרת אם בקניית דירה רגילה שבה נשלם על הדירה נקבל נניח 70% מימון ממחיר הדירה – נניח הדירה עולה 1,000,000 ש"ח אז נקבל מימון לפי שווי של 1,000,000 ש"ח

 

במחיר למשתכן לעומת זאת אם הדירה נרכשה ב 1,000,000 ש"ח, אבל – מכיוון שיש הנחה על הדירה – שווי הדירה לפי שמאי הבנק מעורך ב 1,200,000 ש"ח, נקבל משכנתא לפי 1,200,000 ש"ח. כלומר נוכל להגיע למשהו כמו 20% מימון גדול יותר מהבנק. (לבדיקת משכנתא תמיד נעזר במחשבון החזרי משכנתא.

 

הטבה בריבית

רכישת דירה על פי חוק, מאפשרת הנחה של חצי אחוז מהריבית הממוצעת במשק במסלול צמוד מדד (למי שלא הייתה דירה ב 10 שנים האחרונות).

 

חסרונות בתוכנית "מחיר למשתכן"

עלויות מקדימות לבדיקת דירה

 

עלויות ראשוניות רק בשביל לבדוק את הדירה, לפני שבכלל החלטנו אם אנחנו מעוניינים דירה, כמו:

  • מאות שקלים על טופס זכאות
  • כמה אלפי שקלים על בחירת הדירה
  • ואפשר גם עלויות נוספות כמו תשלום לעורכי דין ותשלום ליועצי משכנתאות. כמובן שלעומת זאת בשוק החופשי ניתן לראות דירה ללא שום עלות.

 

מרגע הקניה יש להמתין כשנתיים

קונים דירה היום, אבל נכנסים אליה רק בעוד כשנתיים – זה אומר גם תשלומים כפולים של משכנתא ושכירות – האמת שזה נכון לגבי כל דירה חדשה, רק במקרה של מחיר למשתכן לא ניתן לרכוש דירה יד 2 אלא רק חדשה מקבלן.

 

אין זמן לבדוק בנחת, ולבחון את הדירה. ישנם 45 דקות לבחירת הדירה. לאחר 45 דקות הזמן תם והגיע הזמן לבחור במקום אם מעוניינים או לא לרכוש את הדירה!

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם