מה זה ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך

אדם מעל גיל 18 יכול לבחור עבורו אדם שישמש כייפוי כוח שלו אשר יוכל לקבל עבורו החלטות אם לא יוכל לעשות זאת בעצמו. ייפוי שהוא מתמשך, ייכנס לתוקף רק כאשר האדם מקבל את היכולת שלו להחליט לבד בנושאים שונים הקשורים בחייו. לכן, הוא מפקיד בידי אדם אחר שהוא ייפוי הכוח שלו, את היכולת לקבוע מראש איך לנהוג ואילו החלטות לקבל במצבים שונים. 

מטרת ייפוי הכוח

המטרה היא בעצם להתיר לאדם להפקיד את קבלת ההחלטות שיש לו בחייו בתחומים הרבים, קראו על כך גם כאן, בידי אדם אחר שהוא סומך עליו לחלוטין. ייפוי הכוח יהיה רלוונטי רק עבור תחומים ספציפיים שהממונה והמיופה החליטו עליהם מראש. לעתים קרובות, על מנת לאפשר לאנשים חולים או מבוגרים ייפוי כוח מתמשך, עליהם להביא אישור מפסיכיאטר כדי להראות את כשרותם לחתום על ייפוי כוח זה. אדם המעוניין בייפוי הכוח, בוחר אדם שקרוב אליו, אשר יהיה הממונה על התחומים שהוא מעוניין בהם, ובנוסף הוא צריך לכתוב בצורה מפורטת  מתי הוא ירצה שיפוי הכוח יכנס לתוקף. בנוסף, עליו לכתוב בצורה מדויקת את רצונותיו בתחומים השונים כדי שרצונותיו יתממשו. עוד ניתן, לבקש מקרוב משפחה שיעקוב אחר פעולות מסוימות כדי לוודא שהכול נעשה כשורה עבורו.

תנאים לכניסה לתוקף  

המועד בו יפוי כח מתמשך כמו כאן נכנס לתוקף הינו במצב בו אין באפשרותו של האדם אשר מינה עבור עצמו ייפוי כוח זה, להבין בדבר בנוגע לייפוי הכוח. אך, אם האדם הממנה קבע בייפוי הכוח תנאים ספציפיים של כניסה לתוקף של ייפוי כוח זה, אזי רק בזמן שיתרחשו תנאים אלו, יכנס לתוקף. יתרה מזאת, הממנה יכול לבצע החלטה יחד עם משפחתו הקרובה בנוגע לכניסה לתוקף של ייפוי הכוח, שרק כאשר הוא שרוי במצב בו הוא לא מבין כלל מדוע יש לו את ייפוי הכוח המתמשך, אזי יכנס התוקף של ייפוי הכוח. 

בנושאים אלו, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע אמין, עו"ד יונית גזל, בעלת ניסיון של למעלה מ10 שנים בתחומים נרחבים, צרו קשר ונשמח לעזור.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חלוקת רכוש בגירושין – מה צריך לדעת?
אם אין לכם הסכם ממון שחתמתם עליו טרם הנישואין, אתם עלולים למצוא את עצמכם בנקודת פתיחה פחות טובה כאשר...
קרא עוד »
יונ 12, 2021
ניהול כספים – מי אחראי על ניהול הכספים אצלכם בעסק?
ניהול פיננסי מתייחס לתהליך של ניהול משאבים פיננסיים כדי להשיג את המטרות והיעדים של הארגון. ניהול...
קרא עוד »
מאי 07, 2023
משרד יחסי ציבור – לבדוק היטב מה מתאים לכם
רגע לפני שאתם שורכים עבור העסק שלכם משרד יחסי ציבור, כדאי מאוד לבדוק על טיב משרדי היח"צ על שלל...
קרא עוד »
מרץ 25, 2020