מה זה ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך

אדם מעל גיל 18 יכול לבחור עבורו אדם שישמש כייפוי כוח שלו אשר יוכל לקבל עבורו החלטות אם לא יוכל לעשות זאת בעצמו. ייפוי שהוא מתמשך, ייכנס לתוקף רק כאשר האדם מקבל את היכולת שלו להחליט לבד בנושאים שונים הקשורים בחייו. לכן, הוא מפקיד בידי אדם אחר שהוא ייפוי הכוח שלו, את היכולת לקבוע מראש איך לנהוג ואילו החלטות לקבל במצבים שונים. 

מטרת ייפוי הכוח

המטרה היא בעצם להתיר לאדם להפקיד את קבלת ההחלטות שיש לו בחייו בתחומים הרבים, קראו על כך גם כאן, בידי אדם אחר שהוא סומך עליו לחלוטין. ייפוי הכוח יהיה רלוונטי רק עבור תחומים ספציפיים שהממונה והמיופה החליטו עליהם מראש. לעתים קרובות, על מנת לאפשר לאנשים חולים או מבוגרים ייפוי כוח מתמשך, עליהם להביא אישור מפסיכיאטר כדי להראות את כשרותם לחתום על ייפוי כוח זה. אדם המעוניין בייפוי הכוח, בוחר אדם שקרוב אליו, אשר יהיה הממונה על התחומים שהוא מעוניין בהם, ובנוסף הוא צריך לכתוב בצורה מפורטת  מתי הוא ירצה שיפוי הכוח יכנס לתוקף. בנוסף, עליו לכתוב בצורה מדויקת את רצונותיו בתחומים השונים כדי שרצונותיו יתממשו. עוד ניתן, לבקש מקרוב משפחה שיעקוב אחר פעולות מסוימות כדי לוודא שהכול נעשה כשורה עבורו.

תנאים לכניסה לתוקף  

המועד בו יפוי כח מתמשך כמו כאן נכנס לתוקף הינו במצב בו אין באפשרותו של האדם אשר מינה עבור עצמו ייפוי כוח זה, להבין בדבר בנוגע לייפוי הכוח. אך, אם האדם הממנה קבע בייפוי הכוח תנאים ספציפיים של כניסה לתוקף של ייפוי כוח זה, אזי רק בזמן שיתרחשו תנאים אלו, יכנס לתוקף. יתרה מזאת, הממנה יכול לבצע החלטה יחד עם משפחתו הקרובה בנוגע לכניסה לתוקף של ייפוי הכוח, שרק כאשר הוא שרוי במצב בו הוא לא מבין כלל מדוע יש לו את ייפוי הכוח המתמשך, אזי יכנס התוקף של ייפוי הכוח. 

בנושאים אלו, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע אמין, עו"ד יונית גזל, בעלת ניסיון של למעלה מ10 שנים בתחומים נרחבים, צרו קשר ונשמח לעזור.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדפסת קנבס בית דפוס מקצועי
הטרנד של הדפסות על קנבס תפס תאוצה בעשור האחרון, אך לא כל בתי הדפוס יישרו קו עם הטכנולוגיה המאפשרת...
קרא עוד »
מרץ 05, 2021
חוקר פרטי במרכז
לא מעט אנשים מחפשים בנרות אחר חוקר פרטי במרכז, שיוכל לסייע להם לפתור את אחת התעלומות הגדולות ביותר...
קרא עוד »
אוג 04, 2020
קצת על שוק הרכבים החשמליים במקומות שונים בעולם
גם בישראל חלה תנופה בהתפתחות כלי הרכב. ורכבים חשמליים חדישים ומתקדמים ביותר מציעים לנהגים חווית...
קרא עוד »
אפר 30, 2019