קריפטו – המדריך המלא

קריפטו, ביטקוין, אית'ריום, מטבע דיגיטלי – שמעתם על כך אבל אתם לא בדיוק מבינים האם זה אותו הדבר או מה החשיבות של כל אלה? קבלו את המדריך המלא לעולם דיגיטלי שבו הכסף נשמר בארנקים דיגיטליים.

 

בלוקצ’יין, הבסיס של הבסיס

הבסיס הטכנולוגי של כל התחום הזה נקרא בלוקצ’יין. בלעדיו התחום של קריפטו היה נשאר בגדר דיון תיאורטי. אז מה זה בלוקצ’יין: מדובר ברישום מידע דיגיטלי, שנותן ביטוי לכל פעולה שנעשית במטבעות קריפטוגרפיים. ישנם שרשראות מהסוג הזה שיוצרות מטבעות ויש שרשראות שנועדו ליצור מידע דיגיטלי למשל לצורך אכיפת חוזים פיננסיים או אחרים.

 

מטבעות קריפטוגרפיים מרכזיים

המטבעות הקריפטוגרפיים (כלומר שנשמרים בהצפנה בארנקים דיגיטליים) המוכרים ביותר הם ביטקויין ואית'ריום (אית'ר). עם זאת, קיימים עוד הרבה מטבעות דיגיטליים נוספים, שניתן לסחור בהם. היתרון הגדול של ביטקוין נשען על כך שהוא נחשב מטבע סחיר והרבה עסקיים פיזיים או אתרים מוכנים לקבל תשלומים בעזרתו. טוקן קריפטו הוא ביטוי המציין כל מיני נכסים דיגיטליים, לרוב מטבעות שכל פעולה בהם נרשמת בבלוקצ'יין.

 

איך נשמרים מטבעות דיגיטליים

מטבעות דיגיטליים נשמרים בתוך ארנקים דיגיטליים אישיים. לכל ארנק יש שני מפתחות – מפתח ציבורי ומפתח פרטי. המפתח הציבורי הוא בעצם סוג של כתובת שמאפשרת לאנשים אחרים להפקיד מטבע דיגיטלי לארנק שלכם. המפתח הפרטי הוא מנגנון שמאפשר רק לכם לבצע פעולות בארנק, כלומר להעביר כסף או לשלם במטבע שלכם.

 

הקשר בין מפתח פרטי לקריפטוגרפיה

מפתח פרטי הינו מידע מוצפן, שרק בעזרתו ניתן לגשת לנכס דיגיטלי. בזכות רמת האבטחה הגבוהה שלו, לא ניתן לגשת לארנק שלכם ללא רשות. את המפתח הזה חשוב לשמור ולא להעביר את פרטיו לאף אחד. זאת, להבדיל מהמפתח הציבורי.

 

הכנסו עכשיו לקרוא על ביטס אוף גולד.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם