חיפוי דקורטיבי למבנים – לשפץ מבלי לקרוע את הכיס

מחיפוי קירות דקורטיבי מבפנים, ועד ללוח אסם מצומצם, חיפוי קירות פנים פשוט עושה קאמבק, מעניק לחדרים דחיפה בסגנון ומרקם, בתוספת מנה של קסם מחוספס. כך תוכלו לבחור ולהשתמש בהן.

 

חיפוי דקורטיבי למבנים – לשפץ מבלי לקרוע את הכיס

לקירות עץ יש היסטוריה ארוכה. בתקופות הקולוניאליות המוקדמות יצרו, לעתים קרובות, גם את המשטחים הפנימיים עם לוחות ורעפים שצמחו מעל שלד הבית.

קרשים היו מורכבים מקירות החלוקה. מאוחר יותר, לוחות אנכיים היו ממוסמרים לחתיכות, לעתים קרובות עם חרוז דקורטיבי או V מסותת בקצותיהם. קירות שלא היו מטויחים, הונחו לרוב על גבי לוחות. ועדיין, אפשר לעשות את כל זה מבלי לקרוע את הכיס.

 

סגנונות בתים וחיפוי לפי מעמד

בעוד לעשירים היו עבודות עץ מהודרות, ברוב הבתים היו חיפויים עם שיטוח עם גב שטוח, הדומים לאלה ששימשו בחוץ – לרוב לוחות עם חיבורי "נעורים" או חיבור לשון וחריץ, זאת בכדי לשמור על מים ורוחות קרות.

כאשר התפתחו עבודות טחנות מפעל בתקופה הוויקטוריאנית, לוחות חרוזים דקורטיביים כיסו באופן שגרתי קירות באזורי שירות כמו מטבחים ומרחצאות.

 

הקמבק של חיפוי דקורטיבי למבנים

חיפויי קירות כאלה פשוטים, פרקטיים ומושכים, חוזרים לביקוש עם השנים. עצים ומרכזים ביתיים, מציעים מוצרים שמקלים על ההתקנה, ומעצבים מפרטים אותם בכל מקום, החל מבניינים רשמיים, דרך חללים תעשייתיים ועד פנים קוטג' פשוט.

אז אם גם אתם רוצים לעצמכם חיפוי שונה מכל מה שהכרת עד היום, אל תהססו וגשו רק למקצוענים (תוכלו למצוא רבים מהם באינטרנט) וכך, תגשימו את החלום שלכם בכל מה שקשור לנראות ומבנה הבית שלכם, ובהחלט – מבלי לקרוע את הכיס.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם