מטבעות דיגיטליים – איך נכנסים לזה ב-2022?

סיימתם את שנת 2021 עם קצת (ואולי הרבה) כסף בצד ואתם מחפשים במה להשקיע את הכסף?

מלבד השקעות מסורתיות בשוק ההון קיימים היום אפיקי השקעה אלטרנטיביים אטרקטיביים במיוחד לאור העובדה ששוק ההשקעות האלטרנטיביות מציע מגוון רחב של אפשרויות. ביניהן, השקעה במטבעות דיגיטליים . מה זה מטבע דיגיטלי והאם כדאי לי בתחילת השנה החדשה 2022 להתחיל להשקיע בו?

מטבעות דיגיטליים

מטבע דיגיטלי, מטבע מבוזר, קריפטוגרפ, קריפטו, ביטקוין ועוד הם שמות שונים לאותו הדבר – נכס דיגיטלי שאפשר להשקיע בו ולסחור בו. כשאתם הולכים לסופר אתם מושכים מהכספומט 200 ₪ או משלמים בכרטיס אשראי. הבנקים וחברות האשראי הם אלו שיאפשרו לכם למשוך את הכסף או לבצע את העסקה. המטבע הדיגיטלי קיים רק במחשבים. אין לו בנק או רגולטור. העובדה שהבנקים וחברות הסליקה אינן עומדות בתווך, מוזילה את העלויות שלו והופכת אותו נגיש יותר בכל העולם.  מי שקובע את ערכו של המטבע הוא ציבור המשתמשים באמצעות הביקוש למטבע. גם בישראל קיימת קהילת ביטקוין.

ארנק דיגיטלי

השקעה במטבע דיגיטלי נחשבת לאפיק השקעה אלטרנטיבית . בהקבלה לעולם הפיזי בו אתם פותחים חשבון בנק על מנת לנהל את הכספים שלכם, אם תבחרו להשקיע בביטקוין תצטרכו ארנק דיגיטלי שמתאים לביטקוין. בארנק הדיגיטלי תתבצע כל הפעילות שלכם – לשלוח ולקבל מטבעות, לברר יתרה ובעצם לנהל את כל מה שקשור במטבע הוירטואלי שלכם.

שופינג

עכשיו משיש לכם ארנק דיגטלי תוכלו לקנות ביטקוין בשגרירות הביטקוין הישראלית, בזירות המסחר השונות שסוחרות בביטקוין או בשוק הפרטי. מטבע דיגיטלי הוא אמנם לא כסף פיזי כמו שאנחנו מכירים שמושכים ושמים בכיס אך ניתן לבצע בו עסקאות או לרכוש אותו לצורך השקעה.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הסכם גירושין – מה זה אומר

אין זוג שנכנס לברית הנישואין מתוך תוכנית ורצון לפרק את החבילה בשלב כלשהו. לרוב מדובר ברצון עז ומשותף בין הצדדים להקים יחד את ביתם ולחיות

קרא עוד »