האם אפשרי להאריך את חיי המצבר?

להאריך את חיי המצבר

כולנו יודעים כי המצבר הוא אחד הרכיבים הכי חיוניים בכל כלי רכב שהוא, אם לא החיוני ביותר. אנחנו יודעים כי המצבר הוא זה שאחראי על כל התפקודים החשמליים של כלי הרכב ולא המצבר, אין לכלי הרכב כל אפשרות להתניע או להפעיל את כל אחת מהמערכות החשמליות שלו.

הבעיה בדרך כלל עם המצבר היא כי הוא לא מאריך ימים. לא פעם אנחנו נתקעים עם כלי הרכב רק בגלל המצבר ששבק חיים בפתע פתאום והותיר אותנו עם כלי רכב שאינו זז.

על מנת למנוע את הדבר או לכל הפחות לדחות את הקץ (של המצבר בנס ציונה למשל, שתמיד איכשהו יגיע לסוף דרכו בעולם) יש בהחלט מה לעשות. חשוב לדעת ולהכיר את הדרכים ואת האפשרויות הקיימות וכך לנצל טוב יותר את המצבר כל עוד הוא במצב טוב.

איך מאריכים את חיי המצבר?

המצבר זקוק לטיפוח ולתחזוקה על מנת שהוא יוכל לשרוד ולתפקד טוב יותר. חשוב להכיר את האפשרויות ואת הדרכים להגיע למצב של ניצול אידיאלי של המצבר. זה כולל שימוש במים מזוקקים שישמרו על המצבר. זה כולל שמירה על ה ניקיון של המצבר. כלומר הסרת האבק, הסרת הקורוזיה וטיפול בכל מה שמצטבר עם הזמן על המצבר.

מלבד זאת  חשוב לדעת כי למזג האוויר יש גם כן חלק בכל מה שקשור באיכות החיים כמו גם באורך החיים של מצברים ברחובות למשל.

מזג האוויר הישראלי הוא לא מזג אוויר שהוא אידיאלי לרכיבים של כלי הרכב והמצבר הוא אחד מהראשונים שממהרים להיפגע בעקבות כך. חשוב לדעת כי חום גבוה וטמפרטורה קייצית עשויה להעלות את החום בכלי הרכב עד לשמונים מעלות ויותר. עבור המצבר זה עשוי להיות אסון של ממש אשר יוביל לקלקול מהיר יותר ולקיצור תוחל החיים של המצבר. כך גם עם הקור העז שעשוי לשרור בחורף הישראלי הוא גם כן עשוי להרוס את המצבר. מסיבות אלו חשוב מאוד להשגיח על המצבר ולא להחנות את הרכב באזורים חמים או קרים מידי. 

הודות לכל אלו אפשר יהיה להיות רגועים כי המצבר יתפקד היטב.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך עובד ייעוץ משכנתאות ומה יתרונותיו?
כאשר ניגשים אל חברה אשר מספק ייעוץ משכנתאות, יהיה ניתן לקבל מידע חיוני בכל הנוגע לסוגי המשכנתאות...
קרא עוד »
ינו 11, 2021
איטום גגות בשיטות שונות
איטום גגות יכול להיעשות על ידי שימוש בחומרים שונים ושיטות יישום שונות. חומרים מסוימים, כמו זפת,...
קרא עוד »
ספט 29, 2021
למה כדאי לקנות כמה טושים מחיקים מגנטיים?
טושים מחיקים מגנטיים הם כלי מצוין לכל מי שצריך לרשום משהו ולמחוק אותו מבלי לפגוע בנייר. הם שימושיים...
קרא עוד »
נוב 23, 2022