תכנון טיול משפחתי: עשה ואל תעשה

חלק מהחוויות הטובות ביותר וההנאות המשמעותיות ביותר בעת גידול ילדים – הן כאלה שמתרחשות בעת חופשה משפחתית. חופשת הקיץ, חופשות החג, וכאלה שיוצאות אליהן משפחות בסופי שבוע – מאפשרות לבלות זמן עם הילדים וגם עם חברים אשר להם ילדים באותו הגיל. בכך יוצאות מגוון משפחות אל קמפינג בטבע. אל מלונות וצימרים ברחבי הארץ, וכמובן אל מגוון חופשות משפחתיות בחו"ל.

אם אתם מתכננים טיול משפחתי, ישנם מספר דברים שחשוב לעשות כדי להנעים את החופשה, בעת שיש גם מספר דברים מהם יש להימנע. בשל כך, הכנו לכם רשימת "עשה ואל תעשה" לקראת יציאה אל החופשה המשפחתית:

עשה – בחירת יעד שמתאים לכולם

כאשר אתם בוחרים את היעד, חשוב שתבחרו יעד שמתאים למשפחות. כמו קרואטיה – אזור שמציע טיולים למשפחות פארקי מים ענקיים, מלונות ענק מלאי פעילויות למשפחות ומסלולים אטרקטיביים. או שאפשר לצאת אל בודפשט עם ילדים: עיר מרהיבה שנמצאת קרוב יחסית לישראל, ומקנה חופשה משפחתית עם המון אטרקציות. בחירת יעד חשובה מאד שכן לא כול היעדים מתאימים עבור ילדים. לכן יש לבצע תחקיר ולהתייעץ עם החברים לגבי היעד המתאים.

תכנון טיול משפחתי

עשה – הביאו אוכל מהבית

אם יש משפחה שיוצאת עמכם אשר שומרת על כשרות: רצוי לבחון את המסעדות שנמצאות באזור אליו אתם נוסעים, ולבדוק האם ישנן מסעדות כשרות במקום. כדאי להביא אוכל מהבית ולתכנן מסלולים על פי בתי חב"ד או מסעדות כשרות. בזמן האריזה רצוי להביא יותר אוכל מזין ופחות חטיפים. ארזו פחיות טונה, שימורי זיתים, לחם טרי, גבינות ושאר מאכלים שיכולים להחזיק מעמד בטיסה קצרה.

אל תעשה – בחירת מלון שאינו מתאים

בזמן שאתם יוצאים לטיול עם הילדים, מומלץ לבחור בית מלון שמתאים למשפחות. בחרו מלון שיש בו בריכה גדולה, מתקני משחקים והפעלות לילדים. בעת חופשות משפחתיות – מקום האירוח מהווה חלק בלתי נפרד מהחופשה! לכן יש להזמין חדרים מותאמים לגודל המשפחה כמו גם כאלה שמתאימים לילדים.

עשה – תכנון יעדים המתאימים לבילוי משפחתי

כאשר אתם מתכננים את הטיול שלכם, הקפידו כי הוא יהיה מותאם גם עבור מבוגרים וגם עבור ילדים. בחרו מקום שמציע טיולים בגני חיות ובפארקי שעשועים. בחרו יעד שיש בו מים או חוף ים, והקפידו לשלב בטיול גם ביקור במוזאונים תערוכות ואטרקציות לילדים. בכך תוכלו לצאת עם המשפחה ועם החברים שלכם – לטיול מושלם!

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם