איך מחשבים פיצוי כספי לתאונת עבודה?

אם המוסד לביטוח לאומי הכיר בתאונה שלכם כתאונת עבודה הוא יפצה אתכם בכמות מקסימאלית של 91 ימי עבודה. שם הפיצוי המדובר הינו: דמי פגיעה בגין אי כושר לנפגע בעבודה. מעוניינים לדעת כיצד מחשבים פיצוי כספי לתאונת עבודה? המשיכו לקרוא.

 

פיצוי כספים לתאונת עבודה – דמי פגיעה

איך מחשבים פיצוי כספי לתאונת עבודה? המוסד לביטוח לאומי ישלם דמי פגיעה עבור מקסימום 13 שבועות באם מדובר על מבוטח שנפגע במהלך עבודתו ואינו מסוגל לייצר הכנסה.  הסכום המקסימלי של דמי הפגיעה ליום הוא 1114.38 ₪ ליום.

 

נכה נזקק – נכה קבוע

איך מחשבים פיצוי כספי לתאונת עבודה באם לאחר 91 ימים , המבוטח לא מסוגל לחזור לעבוד? כאן תצטרכו להגיש לביטוח לאומי תביעה לנכות מעבודה. בהתאם, ביטוח לאומי יקבע לכם תאריך לוועדה רפואית שמטרתה קביעת אחוזי נכות זמניים או קבועים. באם לאחר אותו פרק זמן עדיין לא תוכלו לעבוד, תצטרכו להגיש תביעה לנכה נזקק. באם הביטוח הלאומי יאשר זאת, תהיו זכאים להשלמה של קצבת הנכות לשבעים וחמישה אחוזים מהשכר שלכם, גמלת נכות מעבודה.

 

פיצויים כספיים – איך מחשבים אותם?

  • נכות צמיתה – אם אתם מוגדרים כבעלי נכות קבועה של מתחת ל – 5% אינכם זכאים לפיצוי.
  • 5%- 20% נכות – אתם זכאים למענק נכות חד פעמי.
  • מעל 20% –  המבוטח זכאי לקצבה קבועה מדי חודש.
  • באם יש לכם מעל לעשרים אחוזי נכות והגעתם לגיל הפרישה, אתם רשאים לבחור האם אתם מעדיפים לקבל קצבת זקנה או קצבת נכות מעבודה.

דמי פגיעה ליום תמיד יהיו 75% מההכנסה של המבוטח בשלושה החודשים שקדמו לתאונה. סכום זה מחלקים ב – 90. חשוב לדעת שמסכום דמי הפגיעה תמיד ינוכה ביטוח בריאות, מס הכנסה וביטוח לאומי.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם