איך לבחור סוכן ביטוח פנסיוני?

עם היצע רב כל כך של סוכני ביטוח באמת שקשה לבחור את סוכן הביטוח הפנסיוני הטוב והמשתלם לנו ביותר. כדי לעשות לכם מעט סדר בנושא ולסייע לכם בבחירת סוכן הביטוח שלכם, ללמוד מתי צריך לפנות אל סוכן הביטוח ואילו שירותים הוא מספק לנו הכנו את המדריך הקצר הזה.

מה ההבדל בין סוכן ביטוח פנסיוני ליועץ פנסיוני?

ראשית כדאי להכיר את ההבדל בין סוכן ביטוח פנסיוני לבין יועץ פנסיוני. סוכן פנסיוני הוא עצמאי אשר מכיר היטב את השירותים והמוצרים של חברות הביטוח, המסלולים השונים וכד'. הוא נפגש עם הלקוח, מייעץ לו אודות התוכנית המתאימה לו ביותר וגם רוכש עבורו את התוכנית מחברת הביטוח. למעשה סוכן הביטוח הוא עצמאי אך מקבל כספים מחברת הביטוח על כל מכירה שהוא מביא דרכו המזכה אותו בעמלה. יועץ פנסיוני לעומת זאת יכיר היטב את המסלולים והמוצרים השונים אך תפקידו יהיה רק לייעץ אודות הביטוחים והמסלולים המתאימים למבוטח ואין לו את הזיכיון או ההיתר למכור ללקוח את השירות/המוצר. 

מתי נצטרך סוכן ביטוח פנסיוני?

ביועץ פנסיוני נעשה שימוש רק במקרים מורכבים בהם נרצה לבצע בדיקות מעמיקות אודות נושא המסלולים והתיק הביטוחי שלנו אולם בדרך כלל נעשה שימוש בסוכן הביטוח. סוכן ביטוח פנסיוני יהיה שימוש בכל פעם שנעבור לעבודה חדשה, ברגע שיש שינוי בהרכב התא המשפחתי, בכל פעם שנרצה לנייד את התיק שלנו בין קרנות שונות או כדי לבצע בדיקת מעקב תקופתית אודות התיקים שלנו והכספים שלנו.

איך נבחר את סוכן הביטוח שלנו?

חשוב לבדוק שסוכן הביטוח עובד עם רישיון ביטוח מתאים. כדאי יהיה להיפגש פיזית עם הסוכן ולא להסתמך על שיחה בטלפון. כדאי יהיה לקרוא המלצות אודות הסוכן שכן שם טוב משמן טוב ולבסוף חשוב שתהיה כימיה טובה עם הסוכן. למידע בנושא תוכנית חיסכון

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם