האם באמת כל כך יקר לגור בבתי אבות?

האם באמת כל כך יקר לגור בבתי אבות?

אנשים רבים מגיעים לדילמה במהלך חייהם כאשר הוריהם מגיעים לגיל הזהב, אז נשאלת השאלה האם הם יכולים להמשיך להתגורר בביתם לבד או שכדאי להצמיד להם עזרה. ישנם מבוגרים שהגיעו לגיל הזהב ואינם בעלי מוגבלות פיזית, ולכן יכולים להמשיך להתנהל בעצמם באופן עצמאי ללא צורך בעזרה. אך מצד שני, הם מתגוררים לבד במשך כל היום, ולרוב משתעממים להתגורר לבד בבית ללא פעילות חברתית מיוחדת.

מכיוון שהם כבר מבוגרים, נסיעות ברכב או בתחבורה ציבורית הרבה יותר קשים ומסורבלים עבורם, כך שהם מעדיפים לא לנסוע למקומות רחוקים. לרוב הילדים יגיעו לבקר אותם מדי פעם, אך היום שלהם עדיין לא מלא וחיוני כמו שהיה בעבר. לכן, גם עבור מבוגרים עצמאיים כאלו מומלץ לשקול מגורים במסגרת של בית אבות במרכז שהוא נעים ואיכותי.

מהם היתרונות של בתי אבות

בתי אבות הם קורת גג מצוינת ואיכותית עבור מבוגרים שהגיעו לגיל הזהב. בשונה מהדעות על בתי אבות, חשוב להבין כי הם אינם מיועדים אך ורק למבוגרים מוגבלים פיזית, או כאלו הזקוקים להשגחה רפואית צמודה.

גם מבוגרים שאינם מוגבלים פיזית ויכולים להתנהל באופן עצמאי, יוכלו ליהנות מאוד ממגורים בבית אבות. מכיוון שבמקום כזה ישנם מבוגרים נוספים שהם בני גילם, ולרוב עם אותם תחומי עניין, וכך המגורים המשותפים יכניסו לאנשים כאלו הרבה כיף והנאה עם חיי חברה מלאים, המון פעילויות ומשחקים וצוות איכותי שידאג לכלכלתם ומחייתם באופן צמוד.

האם מגורים בבית אבות הם יקרים?

אין ספק כי מגורים בבית אבות הוא הפתרון האידיאלי עבור מבוגרים תשושים, או מבוגרים עצמאיים שמעוניינים למלא את יומם עם חיי חברה תוססים ומהנים. מכיוון שבתי אבות דואגים לכל צרכיהם של המבוגרים שמתגוררים במקום, המגורים בבתי אבות כוללים תשלומים חודשיים או שנתיים קבועים תמורת הפיקוח הצמוד.

ניתן לומר כי בכל בית אבות סיעודי מחירים משתנים ותלויים בגורמים שונים, כמו קשישים שמתגוררים בבית אבות וזקוקים להשגחה רפואית צמודה נוסף על פעילויות חברתיות, או קשישים המתגוררים באחת מהמחלקות רק לצורך מגורים וללא צורך של ליווי ופיקוח רפואי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך יועץ ביטוח יכול לחסוך לכם כסף? 4 יתרונות
הולכים לבחור בביטוח ורוצים לעשות את זה כמו שצריך? פנו אל יועץ ביטוח, שכן כך תוכלו לבחור בביטוח הטוב...
קרא עוד »
מרץ 24, 2021
איפה ניתן ללמוד להיות אחות מוסמכת?
לימודים של אחות מוסמכת אפשר ללמוד במקומות רבים בישראל. ברוב המקרים מי שמעוניינת ללמוד מקצוע זה בוחנת...
קרא עוד »
יול 29, 2020
האם אפשרי להאריך את חיי המצבר?
כולנו יודעים כי המצבר הוא אחד הרכיבים הכי חיוניים בכל כלי רכב שהוא, אם לא החיוני ביותר. אנחנו יודעים...
קרא עוד »
ספט 24, 2019