מיזוג חברות – המדריך המלא

מיזוג חברות - המדריך המלא

מיזוג חברות  הינו תהליך שבו חברה מסוימת מתאחדת עם חברה אחרת. החברה האחת קולטת את השנייה ואילו החברה השנייה למעשה חדלה מלהתקיים. תהליך כזה רחוק מלהתבצע בין לילה. יש צורך לעמוד בכללי החוק ולסיים את התהליך במחיקת החברה הנקלטת ורישום החברה החדשה ברשם החברות, כפי שנדרש מכל תאגיד. מידע מקיף בנושא זה ניתן למצוא גם באתר https://www.ivri-kerner.co.il/.

מתי מבצעים מיזוג חברות 

מיזוג חברות יכולה להתבצע במצבים שונים. למשל, כאשר שתי החברות מעריכות כי איחוד הפעילות יניב להן תועלת רבה יותר מאשר פעילות בשוק תחרותי. מיזוג מקובל כאשר חברה גדולה מעוניינת לשפר את פעילותה על ידי הכנסת פעילות נוספת. מיזוג מהווה דרך מהירה להכניס פעילות חדשה בצורה מהירה. מיזוג מקובל במצבים שבהם רוצים להכניס טכנולוגיה חדשה שפיתחה חברה מסוימת או כאשר רוצים לשנות סטטוס של חברה מפרטית לציבורית ועוד. 

מיזוג – תנאים והגבלות 

לצורך המיזוג נדרשים בעלי תפקידים לאשר את ביצוע הפעולה, על פי תקנון חברה ולעיתים על ידי שיתוף בעלי תפקידים ובעלי מניות. ישנם מצבים שבהם את המיזוג יצטרך לאשר גורם רשמי כגון למשל האחראי על הגבלים עסקיים ורשות התחרות או בית המשפט. המיזוג צריך לעמוד בתנאים שונים, לרבות הגנה על בעלי מניות ובעלי תפקידים, שמירה על כללי מסחר תקין ותחרות הוגנת, מתן תמורה נאותה בעת המיזוג. לשם כך רצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין מסחרי.

את מי צריך לעדכן אודות המיזוג 

מיזוג חברות מתבצע לאחר העברת הצעה למיזוג, וחתימה על ידי שתי החברות. אך עוד לפני סיום התהליך של מיזוג חברות יש לערוך אסיפה כללית ולעדכן בהקדם את רשם החברות. גם נושי החברה צריכים לקבל את המידע מבעוד מועד, אם באופן אישי ואם על ידי פרסום בעיתונות. הדבר נועד לאפשר העברת התנגדות. ללא התנגדות, התהליך ממשיך ובא לידי ביטוי בכל הרישומים החשבונאיים ובמסמכי התאגיד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה משכנתא חוץ בנקאית?
רוכשי דירות ונכסים אחרים מבקשים לקבל משכנתאות כמימון משלים.  הסכומים הנדרשים משתנים בהתאם לערך הנכס,...
קרא עוד »
פבר 24, 2022
נוטריון בתל אביב – השירות הנכון בעיר הגדולה
המון אזרחים מישראל נמצאים במצב שבו הם נדרשים להגיש מסמכים מתורגמים כחלק מהליך בירוקרטי. המסמכים הללו...
קרא עוד »
ינו 31, 2021
ACANA לכלב באנימל שופ –איך קנים אוכל בצורה נכונה
אין ספק שאחד הדברים, המוצרים החשובים ביותר לשמירה על בריאות של הכלב שלנו, זה המזון שהוא אוכל. בדיוק...
קרא עוד »
פבר 17, 2020