ביטוח משכנתא

אחד הצעדים המשמעותיים ביותר לעבר רכישת דירה משלנו הוא לקיחת משכנתא. כאשר אנו מתחילים תהליך זה הן הבנק והן המדינה דורשים מאתנו לבטח את עצמנו וכן את הנכס על כל צרה שלא תבוא. כלומר, ביטוח משכנתא כולל בתוכו שני סוגי ביטוחים שונים הראשון הוא ביטוח חיים והשני הוא ביטוח דירה. רק לאחר שתבצעו את שתי הפעולות הללו תוכלו להתקדם בתהליך.

ביטוח חיים וביטוח דירה

על מנת להבין את הנושא יותר לעומק חשוב תחילה להבין מהם שני סוגי הביטוחים ומהו ההבדל ביניהם:

  • ביטוח חיים- ביטוח זה בא לשמור על כל אחד מבני הזוג הלווים את המשכנתא במקרה של פטירה של אחד מהם. על כל אחד מהלווים לדאוג לביטוח חיים כך שאם חלילה יקרה משהו חברת הביטוח תיקח על עצמה את המשך תשלום המשכנתא לבנק ובכך תפטור את הלווה שנשאר בחיים מהמשך תשלום המשכנתא.
  • ביטוח דירה- הביטוח השני שצריך לדאוג לו הוא ביטוח דירה. ביטוח זה נועד להגן על הדירה מכל נזק שעלול לבוא עליה בין אם מדובר בשריפה, רעידת אדמה או אפילו נזק פשוט בצנרת. מטרת הביטוח היא לדאוג לכך שהדירה תמשיך לשמור על הערך שלה לאורך זמן כל עוד היא משועבדת לבנק.

חברת ביטוח

על מנת להמשיך בתהליך חשוב תחילה להבין כי ישנם הבדלי מחירים משמעותיים בין שני סוגי הביטוח וכן בהבדלים בין חברה אחת לאחרת וישנם גם מחשבוני משכנתא שניתן להיעזר בהם. לכן, עוד קודם אתם סוגרים על ביטוח חשוב מאוד לעשות סקר מחירים מקיף על מנת להבין מהם המחירים המקובלים בשוק וכן מהו המחיר האטרקטיבי ביותר עבורכם. חברות ביטוח שונות יציעו לכם הצעות רבות ומגוונות אך הקפידו לבחור בחברה המציעה לכם את התמורה המשתלמת ביותר עבור המחיר האטרקטיבי ביותר.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם