מראה פנורמית – לשם מה הן מיועדות

אחת הבעיות הקשות ביותר שנהגים והולכי רגל מתמודדים איתן הוא טווח ראייה מאוד מוגבל, מה שכמובן משפיע על היכולת לדעת אם מגיע רכב מהצד השני, אם הולך רגל עומד לחצות את הכביש או רוכב אופניים מגיע ממול.

צריך לומר שהבעיה הזאת משפיעה לא רק על נהגים, אלא גם על הולכי רגל ורוכבי אופניים במקומות שונים. למשל, אנחנו יכולים לראות את זה במקומות בהם אנשים נוהגים לרוץ או לרכב על אופניים, ויש פניות חדות. מאחר והם נוהגים לבצע את הפעילות במהירות גבוהה, אז שהם עלולים למצוא את עצמם מתנגשים עם רצים או רוכבים אחרים. כעת השאלה הנשאלת היא, כיצד אפשר להתמודד עם בעיה זו.

> מידע חשוב על מגן פינות

לא מדובר בבעיה פשוטה, ברור לכל שאם אין טווח ראייה טוב, הרי שזה מתכון בדוק לתאונות ואפילו קשות. לכן אנחנו נצטרך לחפש פתרונות יעילים שיאפשרו לנו להתגבר על המכשול הזה ולדעת בדיוק מה עומד מולנו, מה מגיע מולנו.

הפתרון הטוב ביותר שנמצא כיום בשוק לשם כך, היא מראה פנורמית. מדובר על מראה שנהוג להתקין בפינת הרחוב או בפינת הכביש, במקומות בהם יש טווח ראייה מוגבל, וכך יכולים הנהגים, הולכי רגל או רוכבי אופניים לדעת אם מישהו מגיע מהקצה השני.

כיצד מתקינים מראה פנורמית בצורה נכונה

ראשית, צריך לבחון את גודל המראה. היא צריכה להיות מספיק גדולה בשביל לספק תמונה רחבה, מנגד, היא לא צריכה להיות גדולה מדי, גם בשביל לא לפגוע בסביבה, בנוף, וגם בשביל לא להכיל דברים שאין צורך בהם.

שנית, המראה צריכה להיות מכוונת באופן כזה שיוכלו להביט בה מכל זווית בה טווח הראייה מוגבל, ראו דוגמא. למשל, אם מדובר בפנייה עבור כלי רכב או הולכי רגל, אז היא צריכה להיות מוצבת בצורה כזו, שיהיה ניתן להביט בה גם מלפנים וגם מהצד. כך אפשר בוודאות לראות מי מגיע מכל כיוון.

שלישית, כמובן שהיא צריכה להיות מראה ברורה ונוחה, על מנת שיהיה ניתן להבחין בקלות במי שמגיע. חשוב להתקין גם תאורת רחוב באזור, כך בלילה יהיה ניתן להביט בה בצורה ברורה.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

הרעיון של אתר אינטרנט הוא לגרום לאנשים להגיע לאתר שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לספק להם תוכן שהם יכולים למצוא כרלוונטי להם. הדרך

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה למבוגרים הם סוג של מוצר המשמש מבוגרים לספיגת השתן. מוצרים אלה יכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר והם זמינים בגדלים וצורות שונות.

קרא עוד »

פתיחת עוסק מורשה

עוסק הוא גוף שמוכר מוצרים לצרכנים. סוחר יכול להיות יצרן, קמעונאי או סיטונאי. פתיחת עוסק פטור אצל רואה חשבון הוא שלב חשוב ביותר בתהליך הפיכתו לעוסק

קרא עוד »