יועץ פנסיוני – לדאוג לעתיד שלך – עכשיו

במדינת ישראל כל עובד חייב לחסוך לפנסיה על פי חוק וכל מעסיק מחויב להפריש לעובדים שלו כספים לפנסיה. אותו דבר נכון גם לגבי עצמאיים שמחויבים להפריש לעצמם כספים לחיסכון פנסיוני ובמידה והם לא עושים זאת נדרשים לשלם קנס. זהו חוק סוציאלי ומשמעותי שמאפשר לכל עובד בכל דרגת הכנסה ובכל עבודה לחסוך למען העתיד ולא להיוותר חסר כל לאחר סיום שנות העבודה והיציאה לגמלאות.

עם זאת, עובדים רבים ובייחוד עובדים צעירים לא עוסקים בנושא הפנסיה ולא מעמיקים באפשרויות החיסכון השונות. לסוג החיסכון ולהתאמתו לחוסך יש משמעות רבה על הסכום שנצבר ועל תנאי הפנסיה ובכל זאת, רבים נמנעים מהעיסוק בזה משלל סיבות: הם מרגישים שמדובר בנושא סבוך, במושגים מרתיעים ולא מוכרים, בעיסוק בבירוקרטיה מעיקה ועוד. לצד זאת, המחשבה על שנות הזקנה היא מחשבה מרתיעה שרבים אינם מעוניינים לעסוק בה. אנו חיים את חיינו במין אשלייה שלנו זה לא יקרה, אחרים, בוודאי שיזדקנו, אבל אני? אני אשאר צעירה לנצח.

את האשליה הזאת כדאי לנפץ ומהר. כדי לעשות זאת, לפחות מהן הפיננסי, ניתן להתייעץ עם יועץ פנסיוני שיעזור לך לעשות סדר בכל הקשור לחיסכון הפנסיוני שלך ויאפשר לך לבחור במסלול הפנסיה המתאים ביותר עבורך.

מה עושה יועץ פנסיוני?

יועץ פנסיוני הוא בעל מקצוע, מומחה בתחום החיסכון לפנסיה. יש לו ידע וניסיון רב בתחום וביכולתו להעניק לך את כל המידע שאת זקוקה לו בתחום הפנסיה שלך.

אם תבחרי להיכנס לתהליך ייעוץ פנסיוני בעזרתו תבחרי את מסלול הפנסיה המתאים עבורך, תתבקשי בתחילה להעביר ליועץ הפנסיוני שלך את כל הפרטים להם הוא זקוק. לאחר מכן, כאשר יהיה בידיו כל המידע לגבי החסכונות הפנסיונים שכבר צברת בעבודות שונות שעבדת בהן, הוא ישאל אותך שאלות על תחום העיסוק שלך, על המשכורת שלך, על אפשרויות השכר העתידיות שלך, על תכניותייך לעתיד ועוד ודרך זה יוכל להתאים לך מסלול חיסכון ייחודי עבורך.

מה כדאי לדעת לפני שמתחילים ייעוץ עם יועץ פנסיוני?

ראשית, כדאי לבחור יועץ פיננסי עם ניסיון מוכח בתחום ועם המלצות. שנית, חשוב שתמסרי ליועץ את כל הפרטים הנדרשים בנוגע לפנסיה שלך ולתמונת העתיד שלך. חשוב לזכור: כל עוד את עובדת ומקבלת משכורת, יש ביכולתך לשנות בכל עת את מסלול החיסכון שבחרת לעצמך. אף פעם לא מאוחר להתחיל, לשנות ולטייב את החיסכון שלך למען עתידך.

לסיכום: אם את מעוניינת לחשוב על העתיד שלך ברצינות ולחסוך עכשיו למען עצמך מעתיד, צרי קשר עם יועץ פנסיוני שיעניק לך את כל המידע והאפשרויות בנוגע לחיסכון הפנסיוני הנכון עבורך ועבור עתידך.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ביטוח שיפוץ – הצורך בביטוח 
פרויקטי שיפוץ יכולים להיות מרגשים ומתגמלים, אך הם גם כוללים סיכונים וחבויות פוטנציאליות. לכן ביטוח...
קרא עוד »
יול 31, 2023
קונה רכבים גם אחרי תאונה לפירוק
אלפי רכבים הולכים מידי שנה לגריטה. הדבר, כך ברוב המקרים נובע מריבוי מכוניות ישנות על הכביש ובכלל....
קרא עוד »
פבר 20, 2020
כנסים וירטואלים – מפתח להצלחת העסק
פלטפורמה איכותית כמו כנסים וירטואלים יכולה לעשות פלאים בעבור העסק שלכם ולאפשר לכם לשווק מוצרים או...
קרא עוד »
דצמ 15, 2020