מצגת למשקיעים – דברים שחשוב להכניס במצגת

כשאנחנו עומדים להציג מצגת למשקיעים פוטנציאליים בעסק, יש לנו מטרה מאוד ברורה, למכור את מהות ורעיון העסק שלנו זאת על מנת שהם ירצו להשקיע בו. אנחנו צריכים לגרום להם להבין ולהרגיש, שהם יכולים להרוויח כסף בעזרת השקעה בעסק שלנו.

אף משקיע לא יהיה מוכן להשקיע בעסק, אם הוא לא ירגיש שיש לו אפשרות לעשות מזה כסף. הוא חייב להרגיש שיש לו עם מה לעבוד ויש לו עם מי לעבוד. לכן אנחנו צריכים לדעת, מה בדיוק להכניס אל תוך המצגת וכיצד אנחנו יכולים לעשות זאת בצורה נכונה.

הכנת מצגת למשקיעים היא לא דבר פשוט. צריך לעבוד עליה לא מעט זמן ורצוי לעשות זאת עם אנשי מקצוע, על מנת שאנחנו נוכל להציג מצגת מושקעת, מצגת שמספקת את כל המידע הרלוונטי בצורה ברורה ורהוטה, חשוב שהמצגת תהיה מסוגלת להבליט את האפיונים החיוביים של העסק. בסופו של דבר, מדובר על מצגת מכירות לכל דבר.

מה חשוב להכניס אל תוך המצגת

ראשית, חשוב להציג את ההיסטוריה של העסק, גם אם מדובר בהיסטוריה קצרה. כך יהיה אפשר להסביר מאיפה הוא צמח, מהיכן הגיע הרעיון לעסק ולשירותים השונים שהוא מספק, וכן בצורה כזו אפשר להראות שיש לעסק בסיס.

שנית, חשוב להראות את כוח האדם של העסק. כל עסק, בכל תחום, מבוסס על כוח אדם ולא רק על מכונות, ציוד וכלים. הרעיונות באים מבני אדם ולכן חשוב להציג אותם.

שלישית, חשוב להראות את היתרון היחסי של העסק, במה הוא טוב יותר מעסקים מתחרים ולמה השקעה בו משתלמת יותר מהשקעות אחרות. העסק צריך להראות שהוא מנצח וכל משקיע שישקיע בו, נכנס לקבוצה מנצחת.

דוגמאות למצגות כאלו תוכלו למצוא באתר של Video Guru

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

רישיון עסק בתל אביב

רישיון עסק בתל אביב

קבלת רישיון לעסקים, בעיקר אם הם ממוקמים באזור המרכז ובטח בתל אביב, צריכים לעבור גורמים רבים אשר מעניקים לעסקים את האישורים הדרושים לניהולם. לא ממש

קרא עוד »