חישוב מס רכישה

מס רכישה הוא מס אשר משלמים כאשר רוכשים דירה. גובה המס משתנה בהתאם לפרמטרים שונים כגון: האם מדובר בדירה ראשונה או שמא בדירה שניה, שלישית וכן הלאה. כיום ניתן למצוא ברשת מחשבונים שונים שמטרתם לחשב גובה מס רכישה שאדם יהיה חייב בו בהתאם לנתונים השונים הנוגעים לדירת המגורים אותה הוא רוכש. אולם, חשוב מאוד לדעת כיום שעל מנת לשלם מס רכישה מנמלי ולא משנה איזו דירה אתם רוכשים, חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין מיסים ומקרקעין מנוסה ומקצועי בתחום שיסייע לכם להפחית את מס הרכישה עד כמה שניתן.

מס רכישה – במה מדובר?

כאמור, כאשר מדובר על מס רכישה מדובר על מס שמשלמים בהתאם לדירה אותה רוכשים. כל אדם אשר רוכש דירת מגורים, בין אם מדובר בדירה להשקעה ובין אם מדובר בדירה לרכישה, חייב לשלם מס. אדם אשר מוכר דירה יצטרך לשלם גם מס שבח על ההפרש שבין המחיר שמכר את הדירה למחיר שרכש את הדירה. אבל מס רכישה הוא מס רלוונטי לכל רכוש. ניתן למצוא כיום מדרגות מס רכישה אשר בהתאם אליהם כל אדם שרוכש דירה נדרש לשלם את המס המדובר. מדרגות המס נקבעות על פי פרמטרים שונים כגון: האם מדובר בדירה הראשונה אשר האדם רוכש או שמא מדובר בדירה שניה או דירה שלישית וכו? האם מדובר בדירה הנרכשת לצורך מגורים או השקעה ועוד? כל אדם יכול לדעת פחות או יותר מהו סכום מס הרכישה שעליו לשלם בהתאם למדרגות המס המפורסמות.

> קראו על סוגיה מעניינת באופן חישוב מס רכישה

כיצד תפחיתו את מס הרכישה?

חשוב מאוד לדעת שניתן להפחית את תשלום מס הרכישה על הדירה באמצעות בחירה בעורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה שילווה את ההליך. עורך דין מעין זה יעשה את כל מה שניתן בכדי להקל עליהם את תשלום המס ולאפשר לכם לשלם מס מינימלי. בתהליך רכישת דירה לכל צורך ומטרה. 

 

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מיסוי תושב חוזר

מיסוי תושב חוזר

מיסוי תושב חוזר נחשב לאחד הנושאים המדוברים ביותר בתקופה האחרונה, היות ולא מעט אנשים החליטו לאחרונה לחזור לארץ, לאחר שהייה של שנים ארוכות בחו"ל. יש

קרא עוד »