חישוב מס רכישה

חישוב מס רכישה

מס רכישה הוא מס אשר משלמים כאשר רוכשים דירה. גובה המס משתנה בהתאם לפרמטרים שונים כגון: האם מדובר בדירה ראשונה או שמא בדירה שניה, שלישית וכן הלאה. כיום ניתן למצוא ברשת מחשבונים שונים שמטרתם לחשב גובה מס רכישה שאדם יהיה חייב בו בהתאם לנתונים השונים הנוגעים לדירת המגורים אותה הוא רוכש. אולם, חשוב מאוד לדעת כיום שעל מנת לשלם מס רכישה מנמלי ולא משנה איזו דירה אתם רוכשים, חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין מיסים ומקרקעין מנוסה ומקצועי בתחום שיסייע לכם להפחית את מס הרכישה עד כמה שניתן.

מס רכישה – במה מדובר?

כאמור, כאשר מדובר על מס רכישה מדובר על מס שמשלמים בהתאם לדירה אותה רוכשים. כל אדם אשר רוכש דירת מגורים, בין אם מדובר בדירה להשקעה ובין אם מדובר בדירה לרכישה, חייב לשלם מס. אדם אשר מוכר דירה יצטרך לשלם גם מס שבח על ההפרש שבין המחיר שמכר את הדירה למחיר שרכש את הדירה. אבל מס רכישה הוא מס רלוונטי לכל רכוש. ניתן למצוא כיום מדרגות מס רכישה אשר בהתאם אליהם כל אדם שרוכש דירה נדרש לשלם את המס המדובר. מדרגות המס נקבעות על פי פרמטרים שונים כגון: האם מדובר בדירה הראשונה אשר האדם רוכש או שמא מדובר בדירה שניה או דירה שלישית וכו? האם מדובר בדירה הנרכשת לצורך מגורים או השקעה ועוד? כל אדם יכול לדעת פחות או יותר מהו סכום מס הרכישה שעליו לשלם בהתאם למדרגות המס המפורסמות.

> קראו על סוגיה מעניינת באופן חישוב מס רכישה

כיצד תפחיתו את מס הרכישה?

חשוב מאוד לדעת שניתן להפחית את תשלום מס הרכישה על הדירה באמצעות בחירה בעורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה שילווה את ההליך. עורך דין מעין זה יעשה את כל מה שניתן בכדי להקל עליהם את תשלום המס ולאפשר לכם לשלם מס מינימלי. בתהליך רכישת דירה לכל צורך ומטרה. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השוואת מחירים בסלולר – איך עושים זאת נכון?
אין מישהו מאיתנו שאין לו מכשיר סלולארי כזה או אחר. כשאנחנו מתחדשים במכשיר סלולארי, אנחנו רוצים, בין...
קרא עוד »
אוק 22, 2020
טיפול נפשי לדתיים – למה זה נהיה יותר שכיח
הציבור הדתי, ממש כמו כל ציבור בארץ ובעולם, סובל מידי פעם ממועקות שונות, מחרדות או מכל מיני בעיות...
קרא עוד »
ספט 01, 2020
טיסה פרטית – מעולה לאנשי עסקים
הזמנת טיסה פרטית תהיה מעולה עבור אלו מכם שירצו להגיע אל היעד שלהם בנוחות מרבית ולהיות במצב בו הם לא...
קרא עוד »
אוג 23, 2021