מה ההבדל בין סמינריון כמותני לסמינריון איכותני?

המונחים איכותני וכמותי הם שני סוגים של חשיבה פרספקטיבית, המשמשים לרוב בעת ביצוע מחקר וכתיבת עבודות אקדמיות. שיטות אלה יהפכו עבודות סמינריוניות מרשימה כללית של מידע לסקירה מקיפה של נושא ספציפי.

כשמדובר בביצוע מחקר, השימוש בשתי השיטות הללו, כמותיות ואיכותיות, הוא הכרחי. כשיטות מחקר הן נבדלות זו מזו ולכל אחת מהן יתרונות פרטניים המאפשרים לך לחקור בצורה הטובה ביותר את הנושא העומד לרשותך, כמו גם לארגן את הממצאים שלך בצורה משכנעת. רוב מאמרי המחקר מסתמכים על שניהם, אם כי חלקם ישענו יותר על שיטה אחת.

סמינריון איכותני

לרוב משתמשים במחקר איכותני כדי להשיג הבנה חזקה יותר של העקרונות הבסיסיים של נושא מסוים. המוקד של המחקר האיכותני הוא על דעות והבנה עמוקה יותר של ההתנהגות האנושית. מחקר איכותני משמש ליצירת תובנה לבעיה המוצגת בעבודה ובנוסף, לעזור בפיתוח רעיונות או השערות בתחילת המחקר הכמותי. במקרה זה הדבר נעשה על מנת לסייע במיקוד המחקר עצמו.

מחקר איכותני יכול לעזור לחשוף מגמות ברעיונות, פילוסופיות או דעות. זהו מוקד סובייקטיבי הרבה יותר למחקר ולעיתים קרובות אינו מכיל נתונים "קשים" כמו מידע סטטיסטי. במקום זאת, המטרה היא להגיע לשורש האידיאולוגיות. זוהי שיטת מחקר המשמשת לרוב בניתוח הספרות. לעיתים, בביצוע סמינריון איכותני נדרש ללמוד על מחבר ולהיות בקיאים בכל עבודותיהם, או מחקר נרחב בתקופה ספרותית ספציפית. סמינריון איכותני יכול לשמש גם לסקירה היסטורית, מחקרים סוציולוגיים, ניסויים אתיים, וחקירות התנהגותיות.

סמינריון כמותני

מחקר כמותי מוגדר כחקירה שיטתית של תופעות על ידי איסוף נתונים הניתנים לכימות וביצוע טכניקות סטטיסטיות, מתמטיות או חישוביות. כתיבה סמינריונית מסוג כמותני דורש איסוף מידע בשיטות דגימה, סקרים מקוונים, שאלונים ועוד, אשר ניתן לתאר את תוצאותיהם בצורה מספרית. לאחר איסוף הנתונים הגולמיים, צריך להיות ניתוח של נתונים אלה כדי להפיק מסקנות סטטיסטיות ממחקר זה. חשוב לקשר את התוצאות למטרת המחקר ולקבוע את הרלוונטיות הסטטיסטית של התוצאות.

תבניות מחקר כמותיות הן אובייקטיביות, מורחבות, והרבה פעמים, אפילו חקירתיות. התוצאות שהושגו משיטת מחקר זו הן הגיוניות, סטטיסטיות ולא משוחדות. איסוף הנתונים התרחש בשיטה מובנית ונערך על דגימות גדולות יותר מאשר מחקר איכותני.

לסיכום, ההבדלים בין סמינריון כמותני לאיכותני הם שסמינריון איכותני הוא סובייקטיבי ומשמש בשביל לתת הבנה עמוקה יותר על נושא המחקר, כמו כן הוא אינו דורש כמות גדולה של נתונים רוחביים. לעומת זאת, סמינריון כמותני הוא אובייקטיבי ומשמש בשביל לתת תמונה רחבה ככל שניתן על נושא המחקר, כמו כן הוא דורש איסוף נתונים רחב ועיבודם בכלים סטטיסטיים.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

דירות להשקעה בפולין

דירות להשקעה בפולין

מהמקומות ההכי כדאי לשכור ולקנות בהן בתים; פולין. אם תשואה גבוהה חשובה לכם ואתם רוצים לתת לכסף שלכם לצמוח הרבה יותר, אנחנו ממליצים לכם על

קרא עוד »
קרן הגשמה

השקעה בנדל"ן בחו"ל דרך קרן הגשמה

בתקופה האחרונה ניתן לשמוע על יותר ויותר אנשים, אשר מחפשים אחר אפיק השקעה אלטרנטיבי, כחלופה להשקעות הסטנדרטיות הנהוגות היום בשוק. אם בעבר רוב האנשים נהגו

קרא עוד »