מי זכאי לפטור ממס שבח?

מס שבח נחשב לאחד המיסים השנואים ביותר עבור כל מי שמעוניין למכור את הנכס שלו. מדובר על מס גבוה במיוחד, אשר מגלם את רווח ההון של בעל הנכס. המס מחושב לפי מחיר המכירה של הדירה פחות מחיר הרכישה שלה, בצמצום העלויות השונות הכרוכות ברכישת הדירה ובהשבחה שלה. עלויות אלו כוללות את כל העלויות של שיפוץ הנכס, פחת, עלות שכר הטרחה של עורך הדין שסייע לכם לרכוש את הדירה וכדומה. בכל מקרה, גם לאחר צמצום העלויות השונות הקשורות לדירה, בעל הנכס יצטרך לשלם מס של 25% על הרווח שלו כתוצאה מהמכירה. מדובר על מאות אלפי שקלים, אשר לא כל אחד שמח לתרום למדינה. מסיבה זו בדיוק, אנשים רבים מעוניינים לקבל פטור או לפחות הנחה בתשלום מס שבח, דבר שניתן לקבל בקלות רבה יותר, באמצעות אנשי מקצוע שמגיעים מהתחום ומתחמים בו. עורך דין שמכיר את התחום על בוריו, יוכל לספק לכם את הייעוץ היעיל והמועיל ביותר בהתחשב במצב שלכם.

פטור ממס שבח – מי זכאי לקבל ומי לא?

עד לפני 5 שנים בלבד, כל אדם היה זכאי לקבל פטור ממס שבח, במידה והוא הקפיד למכור דירה אחת ל- 4 שנים או יותר, ללא קשר לכמות הדירות שנמצאות בבעלותו. אך בשנת 2014 נכנסה רפורמה חדשה, אשר שינתה לחלוטין את כל תמונת המצב בשטח. היום עדיין ניתן לקבל פטור מלא או חלקי, אך יש צורך לעמוד בהרבה יותר תנאים. למשל, ישנו תנאי מקדים לזכאות לפטור- דירת מגורים מזכה. מדובר על דירה שנמצאת בבעלותו של אדם פרטי במסך 25 שנים לפחות, אשר לפחות מחצית מהשטח שלה שימש למגורים ב- 4 השנים האחרונות. במידה ותנאי זה מתקיים, ניתן להתחיל לחפש את המסלול המתאים ביותר עבור קבלת הפטור, בהתחשב בנסיבות שלכם. למשל, ניתן לקבל פטור מלא ממס שבח, במידה ומדובר על דירה יחידה שבעל הנכס החזיק בבעלותו מעל 18 חודשים. כמו כן, ניתן לקבל פטור ממכירת דירה שהתקבלה בירושה, בתנאי שהירושה התקבלה מאחד ההורים/ סבים וכי הנפטר לא החזיק בדירות נוספות.

מידע נוסף באתר https://rslawfirm.co.il

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

הרעיון של אתר אינטרנט הוא לגרום לאנשים להגיע לאתר שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לספק להם תוכן שהם יכולים למצוא כרלוונטי להם. הדרך

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה למבוגרים הם סוג של מוצר המשמש מבוגרים לספיגת השתן. מוצרים אלה יכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר והם זמינים בגדלים וצורות שונות.

קרא עוד »

פתיחת עוסק מורשה

עוסק הוא גוף שמוכר מוצרים לצרכנים. סוחר יכול להיות יצרן, קמעונאי או סיטונאי. פתיחת עוסק פטור אצל רואה חשבון הוא שלב חשוב ביותר בתהליך הפיכתו לעוסק

קרא עוד »