ניהול סיכונים

המונח ניהול סיכונים, הוא אחד המונחים הנפוצים ביותר בכל מה שקשור לתחום של השקעות, מסחר ובכלל בתחום העסקי. הן משקיעים, בתי השקעות, חברות ואפילו אנשים פרטיים נעזרים לא פעם במומחים בתחום, מתוך כוונה להבין טוב יותר, מה עליהם לעשות עם הכסף שלהם וכיצד להשתמש בו.

בשביל להבין מה זה בדיוק ניהול סיכונים, אנחנו נסתכל על התמונה הבאה. נניח ולנו יש סכום כסף מסוים ואנחנו רוצים לדעת מה אנחנו יכולים לעשות איתו, מה מומלץ לנו לעשות איתו. הרי זה שיש לנו כסף לא אומר שאנחנו צריכים להשקיע אותו בכל מקום או לקנות כל דבר. אחרת אנחנו נפסיד את הכסף די מהר.

על כן, אנחנו נבחן את הסיכונים השונים שעומדים לפנינו וכיצד אנחנו יכולים להתגבר עליהם, כיצד אנחנו יכולים להפחית את עוצמת הסיכון וליהנות מהסיכוי. אנחנו נבדוק מה הן התשואות האפשריות, אנחנו נבדוק כמה אנחנו צריכים להשקיע והאם זה באמת משתלם לנו. יש מצבים בהם אנחנו נגלה, שהתשואה היא אולי נמוכה, אך היא יציבה לאורך זמן, לעומת זאת, יש מקרים בהם אולי נרוויח הרבה, אך הסיכון מאוד גבוה ולא משתלם.

ניהול סיכונים מתבצע על ידי אנשים שמבינים בהשקעות, מבינים בניהול כספים, ויכולים לתת לנו תמונת מצב מלאה בנושא. למשל, הם ידעו להציג בפנינו נתונים על יתרונות וחסרונות בתחום ההשקעות אליהן אנחנו מכוונים, כמו כן הם ידעו לספק לנו מידע על כל מה שקשור לעלויות העסקה, קרי מסים וכדומה, הם ידעו לספק לנו מידע וכלים להשוואה בין השקעות שונות וכן פרטים נוספים שיכולים לעזור לנו לבצע את הבחירה הטובה ביותר.

ניהול סיכונים הוא עניין לא פשוט, הוא דורש הרבה תשומת לב, סבלנות, הוא מחייב אותנו לבוא עם לוח ריק, כלומר לא לבוא עם דעה מגובשת בטרם אנחנו רואים את הנתונים. מן הסתם, אנחנו צריכים לעבוד עם אנשים שיספקו לנו את המידע האמין והעדכני ביותר. הם צריכים גם לדעת לנתח את הנתונים ולגלות לנו את מה שלא נראה לעין, שם מסתתרות התשובות האמיתיות.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פתיחת עסק

פתיחת עסק

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שבוחרים לצאת לדרך עצמאית, על מנת לעזוב אחת ולתמיד את עולם השכירים. לא מעט אנשים מרגישים שהם כבר לא

קרא עוד »