ניהול סיכונים

ניהול סיכונים

המונח ניהול סיכונים, הוא אחד המונחים הנפוצים ביותר בכל מה שקשור לתחום של השקעות, מסחר ובכלל בתחום העסקי. הן משקיעים, בתי השקעות, חברות ואפילו אנשים פרטיים נעזרים לא פעם במומחים בתחום, מתוך כוונה להבין טוב יותר, מה עליהם לעשות עם הכסף שלהם וכיצד להשתמש בו.

בשביל להבין מה זה בדיוק ניהול סיכונים, אנחנו נסתכל על התמונה הבאה. נניח ולנו יש סכום כסף מסוים ואנחנו רוצים לדעת מה אנחנו יכולים לעשות איתו, מה מומלץ לנו לעשות איתו. הרי זה שיש לנו כסף לא אומר שאנחנו צריכים להשקיע אותו בכל מקום או לקנות כל דבר. אחרת אנחנו נפסיד את הכסף די מהר.

על כן, אנחנו נבחן את הסיכונים השונים שעומדים לפנינו וכיצד אנחנו יכולים להתגבר עליהם, כיצד אנחנו יכולים להפחית את עוצמת הסיכון וליהנות מהסיכוי. אנחנו נבדוק מה הן התשואות האפשריות, אנחנו נבדוק כמה אנחנו צריכים להשקיע והאם זה באמת משתלם לנו. יש מצבים בהם אנחנו נגלה, שהתשואה היא אולי נמוכה, אך היא יציבה לאורך זמן, לעומת זאת, יש מקרים בהם אולי נרוויח הרבה, אך הסיכון מאוד גבוה ולא משתלם.

ניהול סיכונים מתבצע על ידי אנשים שמבינים בהשקעות, מבינים בניהול כספים, ויכולים לתת לנו תמונת מצב מלאה בנושא. למשל, הם ידעו להציג בפנינו נתונים על יתרונות וחסרונות בתחום ההשקעות אליהן אנחנו מכוונים, כמו כן הם ידעו לספק לנו מידע על כל מה שקשור לעלויות העסקה, קרי מסים וכדומה, הם ידעו לספק לנו מידע וכלים להשוואה בין השקעות שונות וכן פרטים נוספים שיכולים לעזור לנו לבצע את הבחירה הטובה ביותר.

ניהול סיכונים הוא עניין לא פשוט, הוא דורש הרבה תשומת לב, סבלנות, הוא מחייב אותנו לבוא עם לוח ריק, כלומר לא לבוא עם דעה מגובשת בטרם אנחנו רואים את הנתונים. מן הסתם, אנחנו צריכים לעבוד עם אנשים שיספקו לנו את המידע האמין והעדכני ביותר. הם צריכים גם לדעת לנתח את הנתונים ולגלות לנו את מה שלא נראה לעין, שם מסתתרות התשובות האמיתיות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משכנתא לנכס מסחרי – איך עושים זאת ולמי זה מתאים?
אם אתם מעוניינים להשקיע את הכסף שלכם ברכישה של נכס מסחרי, אך אין לכם מספיק כסף כדי לשלם במזומן, תוכלו...
קרא עוד »
דצמ 22, 2020
ציוד לג'ימבורי – טיפים לעיצוב הג'ימבורי המושלם
הילודה בישראל בשיאה ויותר הורים מחפשים מקום משחק עבור הפעוטות והילדים הקטנים שלהם. אם אתם פותחים...
קרא עוד »
דצמ 15, 2020
איך סוחרים במניות?
היום ניתן לשמוע יותר ויותר על אנשים, המתעניינים בתחום של מסחר במניות. מדובר ללא ספק על אחד הטרנדים...
קרא עוד »
ספט 21, 2022