מבחן SAT – זה לא רק לאמריקאים?

מבחן SAT

על מנת להצליח להתקבל בשערי אוניברסיטאות בארצות הברית צריכים הנבחנים לעבור מבחנים. מדובר על מבחנים שבודקים את רמת האינטליגנציה של הנבחן במספר מישורים. בין היתר הוא בודק את היכולות המתמטיות, כתיבה ודקדוק וכן קריאה והבנת הקריאה. מדובר על מבחן מורכב שיש להתכונן אליו כראוי כדי שאפשר יהיה להצליח בו. מכיוון שההצלחה במבחן משמעותית באשר לעתיד, משקיעים סטודנטים רבים משאבים רבים בלימודים ובהכנה ספציפית לקראת המבחן המדובר.

למי מיועד המבחן?

כאמור נועד מבחן זה לבדוק את התאמתו של הסטודנט לאוניברסיטה אליה הוא מעוניין להתקבל, קראו בהרחבה. כיום מבחן זה משמש ככרטיס כניסה לאוניברסיטאות, וכל סטודנט אשר חפץ להתקבל ללימודים גבוהים בכל מקצוע שהוא, חייב יהיה לעבור את המבחן המדובר בהצלחה. היות ומדובר על מבחן קבלה לאוניברסיטאות בארצות הברית, כל מי שיחפוץ להתקבל לשורות הלומדים באוניברסיטאות אלו יצטרך לעמוד בפני מבחן זה. לכן לא מדובר על מבחן לאמריקאים בלבד, כי אם על מבחן שמיועד לכל מי שמעוניין להתקבל ללימודים.

ידיעת השפה האנגלית ומבחן SAT

היות והמבחן כולל שני חלקים שעוסקים בהבנה ובכתיבה, והמבחן נערך בשפה האנגלית, צריך הנבחן להיות בקיא בשפה (הקליקו למידע על לימודים למבחן SAT). כלומר, עליו לשלוט בשפה האנגלית ברמת שפת אם. כך שהוא יוכל להתמודד עם השאלות ועם המטלות בהצלחה, ולענות על כל שאלה בהתאם לדרישות. כך שאם מדובר על אזרח אמריקאי שדובר וקורא את השפה, מה טוב. אך אם מדובר על ישראלי או על אזרח מארץ אחרת, יהיה עליו לעבור הכנה יסודית ולמידה אינטנסיבית שתכין אותו לקראת המבחן מבחינת היכרות ושליטה בשפה האנגלית. וזאת מלבד ללימודי המתמטיקה בהם יהיה עליו להשקיע.

הכנה מקצועית למבחן 

לקראת כל מבחן משמעותי שהוא, חשוב לקבל הכנה יסודית ומקצועית על ידי חברה שמציעה קורסים ושיעורים של הכנה לקראת מבחנים. וזאת כי יש כיום חברות מקצועיות אשר פיתחו שיטות לימוד ומערכות מיוחדות אשר מאפשרות לכל אחד מהלומדים ללמוד ולפתח את היכולות הקיימות שלו. וזאת באמצעות שיעורים מוקלטים, תרגול במערכות שונות וקבלת משוב ממורה מקצועי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ריהוט משרדי
מהו ריהוט משרדי איכותי וכיצד יש לבחור אותו? ריהוט משרדי איכותי מתאפיין בשני פרמטרים עיקריים: עיצוב...
קרא עוד »
מאי 19, 2021
ניהול חשבון של בניין – איך לנהל את החשבון המשותף בצורה יעילה
בכל בניין מגורים יש עניינים משותפים וחשבונות משותפים. גם אם כל אחד מתגורר בבית סגור ומסוגר משלו, תמיד...
קרא עוד »
ינו 16, 2022
מסלול ריצה מתקפל לבית: איפה הכי טוב למקם אותו?
אנשים רבים בוחרים להשקיע בכושר הגופני שלהם, על מנת להכין את הגוף שלהם לעונת הקיץ. כמו כן, רבים אחרים...
קרא עוד »
אפר 29, 2020