מבחן SAT – זה לא רק לאמריקאים?

על מנת להצליח להתקבל בשערי אוניברסיטאות בארצות הברית צריכים הנבחנים לעבור מבחנים. מדובר על מבחנים שבודקים את רמת האינטליגנציה של הנבחן במספר מישורים. בין היתר הוא בודק את היכולות המתמטיות, כתיבה ודקדוק וכן קריאה והבנת הקריאה. מדובר על מבחן מורכב שיש להתכונן אליו כראוי כדי שאפשר יהיה להצליח בו. מכיוון שההצלחה במבחן משמעותית באשר לעתיד, משקיעים סטודנטים רבים משאבים רבים בלימודים ובהכנה ספציפית לקראת המבחן המדובר.

למי מיועד המבחן?

כאמור נועד מבחן זה לבדוק את התאמתו של הסטודנט לאוניברסיטה אליה הוא מעוניין להתקבל, קראו בהרחבה. כיום מבחן זה משמש ככרטיס כניסה לאוניברסיטאות, וכל סטודנט אשר חפץ להתקבל ללימודים גבוהים בכל מקצוע שהוא, חייב יהיה לעבור את המבחן המדובר בהצלחה. היות ומדובר על מבחן קבלה לאוניברסיטאות בארצות הברית, כל מי שיחפוץ להתקבל לשורות הלומדים באוניברסיטאות אלו יצטרך לעמוד בפני מבחן זה. לכן לא מדובר על מבחן לאמריקאים בלבד, כי אם על מבחן שמיועד לכל מי שמעוניין להתקבל ללימודים.

ידיעת השפה האנגלית ומבחן SAT

היות והמבחן כולל שני חלקים שעוסקים בהבנה ובכתיבה, והמבחן נערך בשפה האנגלית, צריך הנבחן להיות בקיא בשפה (הקליקו למידע על לימודים למבחן SAT). כלומר, עליו לשלוט בשפה האנגלית ברמת שפת אם. כך שהוא יוכל להתמודד עם השאלות ועם המטלות בהצלחה, ולענות על כל שאלה בהתאם לדרישות. כך שאם מדובר על אזרח אמריקאי שדובר וקורא את השפה, מה טוב. אך אם מדובר על ישראלי או על אזרח מארץ אחרת, יהיה עליו לעבור הכנה יסודית ולמידה אינטנסיבית שתכין אותו לקראת המבחן מבחינת היכרות ושליטה בשפה האנגלית. וזאת מלבד ללימודי המתמטיקה בהם יהיה עליו להשקיע.

הכנה מקצועית למבחן 

לקראת כל מבחן משמעותי שהוא, חשוב לקבל הכנה יסודית ומקצועית על ידי חברה שמציעה קורסים ושיעורים של הכנה לקראת מבחנים. וזאת כי יש כיום חברות מקצועיות אשר פיתחו שיטות לימוד ומערכות מיוחדות אשר מאפשרות לכל אחד מהלומדים ללמוד ולפתח את היכולות הקיימות שלו. וזאת באמצעות שיעורים מוקלטים, תרגול במערכות שונות וקבלת משוב ממורה מקצועי.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

הרעיון של אתר אינטרנט הוא לגרום לאנשים להגיע לאתר שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לספק להם תוכן שהם יכולים למצוא כרלוונטי להם. הדרך

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה למבוגרים הם סוג של מוצר המשמש מבוגרים לספיגת השתן. מוצרים אלה יכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר והם זמינים בגדלים וצורות שונות.

קרא עוד »

פתיחת עוסק מורשה

עוסק הוא גוף שמוכר מוצרים לצרכנים. סוחר יכול להיות יצרן, קמעונאי או סיטונאי. פתיחת עוסק פטור אצל רואה חשבון הוא שלב חשוב ביותר בתהליך הפיכתו לעוסק

קרא עוד »