יד לספר תורה

היד לספר תורה היא בעצם סוג של אצבע אשר נועדה והיא משמשת בעת קריאת התורה. באמצעות האצבע אפשר לעקוב בצורה ברורה יותר אחר מהלך הקריאה והיא אכן משמשת בבתי כנסת רבים את בעל הקורא אשר עושה בו שימוש במהלך קריאת התורה. למעשה השימוש באצבע, או ביד לספר התורה חוסך את הנגיעה בקלף על מנת לעקוב אחר הקריאה.

הנגיעה בקלף של ספר התורה למי שאינו יודע נאסר כיום וזוהי אחת מגזירות החכמים אשר קשורה לתחום של טומאה וטהרה. מעבר לכך עשויה יד אדם לפסול את הכתב ולפגום בו.

אז האצבע אמנם לא נדרשת לצורך הקריאה ואפשר בהחלט להסתדר בלעדיה. אך היא תורמת ומסייעת לניהול נכון של קריאת התורה תוך מעקב אחר הטקסט.

 

בחרו יד שתיתן כבוד לתורה

בכל מה שקשור לתשמישי קדושה ולאבזרים המשמשים לצורך הקריאה בתורה, יש עניין גדול להדר ולהאדיר. אנחנו עדים לכך כי בכל מה שקשור לספר התורה, אנשים אינם חוסכים מכספם. הם בוחרים את הטוב ואת היפה ביותר על מנת לקדש ולפאר את ספר התורה. אם אלו כתרים לספר התורה, אם אלו הנרתיקים אצל בני עדות המזרח והמעילים אצל בני אשכנז וגם בבחירת האצבע, היד לקריאת התורה, גם שם ישנה הקפדה על בחירה באביזרים יפים איכותיים ויקרים.

 

קונים רק בחנות אמינה

היות ומדובר באביזרים יקרים שעלותם עשויה להגיע לאלפים, אי אפשר לזלזל ולבחור בחנות שהיא לא אמינה ולא מכרת בשוק. יש הרבה זיופים בכל מה שקשור לכלי כסף או תכשיטים ואם לא בודקים היטב אל מי פונים, עשויים לשלם על כך ביוקר וחבל.

אז אם אתם מתכוננים לקראת רכישה של יד לספר תורה, בררו היטב. בכל מקרה, אנחנו בכיף נספק את מבוקשכם.

 

הכנסו עוד היום לחנות יודאיקה שלנו לקבלת המלצות.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

הרעיון של אתר אינטרנט הוא לגרום לאנשים להגיע לאתר שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לספק להם תוכן שהם יכולים למצוא כרלוונטי להם. הדרך

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה למבוגרים הם סוג של מוצר המשמש מבוגרים לספיגת השתן. מוצרים אלה יכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר והם זמינים בגדלים וצורות שונות.

קרא עוד »

פתיחת עוסק מורשה

עוסק הוא גוף שמוכר מוצרים לצרכנים. סוחר יכול להיות יצרן, קמעונאי או סיטונאי. פתיחת עוסק פטור אצל רואה חשבון הוא שלב חשוב ביותר בתהליך הפיכתו לעוסק

קרא עוד »