יד לספר תורה

היד לספר תורה היא בעצם סוג של אצבע אשר נועדה והיא משמשת בעת קריאת התורה. באמצעות האצבע אפשר לעקוב בצורה ברורה יותר אחר מהלך הקריאה והיא אכן משמשת בבתי כנסת רבים את בעל הקורא אשר עושה בו שימוש במהלך קריאת התורה. למעשה השימוש באצבע, או ביד לספר התורה חוסך את הנגיעה בקלף על מנת לעקוב אחר הקריאה.

הנגיעה בקלף של ספר התורה למי שאינו יודע נאסר כיום וזוהי אחת מגזירות החכמים אשר קשורה לתחום של טומאה וטהרה. מעבר לכך עשויה יד אדם לפסול את הכתב ולפגום בו.

אז האצבע אמנם לא נדרשת לצורך הקריאה ואפשר בהחלט להסתדר בלעדיה. אך היא תורמת ומסייעת לניהול נכון של קריאת התורה תוך מעקב אחר הטקסט.

 

בחרו יד שתיתן כבוד לתורה

בכל מה שקשור לתשמישי קדושה ולאבזרים המשמשים לצורך הקריאה בתורה, יש עניין גדול להדר ולהאדיר. אנחנו עדים לכך כי בכל מה שקשור לספר התורה, אנשים אינם חוסכים מכספם. הם בוחרים את הטוב ואת היפה ביותר על מנת לקדש ולפאר את ספר התורה. אם אלו כתרים לספר התורה, אם אלו הנרתיקים אצל בני עדות המזרח והמעילים אצל בני אשכנז וגם בבחירת האצבע, היד לקריאת התורה, גם שם ישנה הקפדה על בחירה באביזרים יפים איכותיים ויקרים.

 

קונים רק בחנות אמינה

היות ומדובר באביזרים יקרים שעלותם עשויה להגיע לאלפים, אי אפשר לזלזל ולבחור בחנות שהיא לא אמינה ולא מכרת בשוק. יש הרבה זיופים בכל מה שקשור לכלי כסף או תכשיטים ואם לא בודקים היטב אל מי פונים, עשויים לשלם על כך ביוקר וחבל.

אז אם אתם מתכוננים לקראת רכישה של יד לספר תורה, בררו היטב. בכל מקרה, אנחנו בכיף נספק את מבוקשכם.

 

הכנסו עוד היום לחנות יודאיקה שלנו לקבלת המלצות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ביג שוט – למי בדיוק מתאים לימודי שוק ההון
אחד הנושאים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות ללימודים, הוא שוק ההון. מדובר על תחום מאוד נרחב שמתפתח...
קרא עוד »
מרץ 20, 2019
ייעוץ פרישה – למה אתם חייבים?
כל אחד מאתנו יגיע ביום מן הימים לגיל בו הוא מסיים את הקריירה. וגם אם הוא הצליח מאוד במקום העבודה שלו,...
קרא עוד »
יול 28, 2020
תכנון בית פרטי – זה לא חייב להיות כאב ראש
תכנון בית פרטי עלולה להיות משימה שגוזלת זמן רב. זה כרוך בתכנון, תזמון וניהול של כל הדברים הכרוכים...
קרא עוד »
ספט 04, 2022