יד לספר תורה

היד לספר תורה היא בעצם סוג של אצבע אשר נועדה והיא משמשת בעת קריאת התורה. באמצעות האצבע אפשר לעקוב בצורה ברורה יותר אחר מהלך הקריאה והיא אכן משמשת בבתי כנסת רבים את בעל הקורא אשר עושה בו שימוש במהלך קריאת התורה. למעשה השימוש באצבע, או ביד לספר התורה חוסך את הנגיעה בקלף על מנת לעקוב אחר הקריאה.

הנגיעה בקלף של ספר התורה למי שאינו יודע נאסר כיום וזוהי אחת מגזירות החכמים אשר קשורה לתחום של טומאה וטהרה. מעבר לכך עשויה יד אדם לפסול את הכתב ולפגום בו.

אז האצבע אמנם לא נדרשת לצורך הקריאה ואפשר בהחלט להסתדר בלעדיה. אך היא תורמת ומסייעת לניהול נכון של קריאת התורה תוך מעקב אחר הטקסט.

 

בחרו יד שתיתן כבוד לתורה

בכל מה שקשור לתשמישי קדושה ולאבזרים המשמשים לצורך הקריאה בתורה, יש עניין גדול להדר ולהאדיר. אנחנו עדים לכך כי בכל מה שקשור לספר התורה, אנשים אינם חוסכים מכספם. הם בוחרים את הטוב ואת היפה ביותר על מנת לקדש ולפאר את ספר התורה. אם אלו כתרים לספר התורה, אם אלו הנרתיקים אצל בני עדות המזרח והמעילים אצל בני אשכנז וגם בבחירת האצבע, היד לקריאת התורה, גם שם ישנה הקפדה על בחירה באביזרים יפים איכותיים ויקרים.

 

קונים רק בחנות אמינה

היות ומדובר באביזרים יקרים שעלותם עשויה להגיע לאלפים, אי אפשר לזלזל ולבחור בחנות שהיא לא אמינה ולא מכרת בשוק. יש הרבה זיופים בכל מה שקשור לכלי כסף או תכשיטים ואם לא בודקים היטב אל מי פונים, עשויים לשלם על כך ביוקר וחבל.

אז אם אתם מתכוננים לקראת רכישה של יד לספר תורה, בררו היטב. בכל מקרה, אנחנו בכיף נספק את מבוקשכם.

 

הכנסו עוד היום לחנות יודאיקה שלנו לקבלת המלצות.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

משלוח מדלת לדלת

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה ברורה של עלייה בכמות המשלוחים, היות ואנשים רבים בוחרים לרכוש את כל המוצרים הדרושים להם אונליין. כמובן שמגמה זו רק

קרא עוד »

מה זה איתור חייבים

הליך איתור חייבים הוא בעצם מעין חקירה אשר מטרתה למצוא את האדם שחייבים לחברה או לגורם פרטי כסף. לאחר מציאתו של החייב יהיה ניתן להתחיל

קרא עוד »

למה נועד ביטוח חבות מוצר?

בעולם הביטוחים יש לא מעט סוגי פוליסות חלקן פרטיות וחלקן נועדו לאנשי מקצוע. ביטוח חבות מוצר נועד עבור יצרנים ויבואנים והוא מגן מפני תביעות רכוש

קרא עוד »