רמי ברכה: "הקמת סטארט אפ היא אומנות"

יש לכם רעיון גאוני? חשבתם להקים חברת סטארט אפ? יופי. ועכשיו מה? הנה כמה נקודות בסיסיות ועיקריות לגבי איך מתחילים ומה באמת צריך לקחת בחשבון כשרוצים להקים חברת סטארט אפ.

רגע לפני – לא מזיק לדעת

ראשית, תרגום המילה "סטארט אפ" לעברית הוא "הזנק". בשוק העולמי יש עניין הולך וגובר באופן מתמיד בחברות הזנק ישראליות ורבות מהן עשו ועושות חיל וחלקן אף נרכשו ע"י חברות ענק מבין המוכרות והמצליחות ביותר בעולם בסכומים גדולים מאוד, קחו לדוגמא את WAZE , שהיא כנראה המוכרת ביותר מבניהן. כל הסיפור הזה הופך את הרצון  להקים חברה שכזו לדבר מאוד אטרקטיבי ונחשק.

אי אפשר בלי

רעיון כמובן. ורצוי אחד ממש טוב. מה הוא בעצם רעיון טוב שיש לו פוטנציאל להפוך למוצר או שירות מצליחים במיוחד בקנה מידה גדול? לרוב זה יהיה רעיון שעונה על צורך קיים, אפשר לחשוב על זה במונחים של בעיה נפוצה שיש למצוא לה פתרון. אם מצאתם אחד כזה – יש על מה לדבר.

גאוני או מיותר?

איך תוכלו לדעת אם הרעיון הגאוני שלכם אכן גאוני? אפשר לבדוק. מדובר בתהליך הנקרא בדיקת כדאיות, במהלכה חוקרים לעומק  את הנושא או התחום בו עוסק הרעיון ולפי התמונה שתתקבל בסיום הבדיקה תוכלו לדעת אם מדובר ברעיון בר ביצוע שיהיה ניתן לייצר אותו ויהיה גם מבוקש ורווחי.

בדיקה זו כוללת בין היתר גם את המתחרים בשוק, את ייחודיות הראיון ואת המגמות השונות בתחום.

כמה זה עולה לי

במקרים רבים הוגה הרעיון או מפתח המיזם אינו בהכרח בעל הון מספיק לפיתוח. משקיעים ובעלי עניין רבים זיהו את הפוטנציאל בשוק ולכן כיום קיימות המון אפשרויות מימון ומענקים שונים ומגוונים על ידי גופים או אנשים המעוניינים לקדם פיתוח יוזמות חדשות כמעט בכל תחום או נושא שתוכלו לחשוב עליו.

מה בתכנית

תוכנית עסקית כמובן. אין שום עסק שיכול להמריא ללא חשיבה מראש ותכנון. תוכנית עסקית לרוב תכלול בתוכה נושאים כמו בניית חזון, הצבת יעדים, בניית תקציב וכולי. תוכנית עסקית היא אבן יסוד של כל מיזם עסקי וזהו תהליך מורכב המצריך הסתכלות מעמיקה ובחינת תחומים רבים ושונים של העסק.

אין חכם כבעל ניסיון

קשה מאוד להבין ולדבר על משהו שמעולם לא ראינו, וקשה עוד יותר לרצות להשקיע בו כסף. לכן יש לבנות אבטיפוס או מודל של המוצר על מנת להציג ולשווק אותו למשקיעים פוטנציאלים בצורה הטובה ביותר שתמחיש את את היכולות שלו.

 

כל זה כמובן על קצה המזלג, הקמת סטארט אפ הוא תהליך שיש להשקיע בו המון משאבים ואם תעשו אותו נכון תוכלו גם לקטוף את פירות ההצלחה המתוקים.
אתם מוזמנים להיכנס לאתר של רמי ברכה ולקבל תובנות רבות על הקמת סטארט אפ.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

הרעיון של אתר אינטרנט הוא לגרום לאנשים להגיע לאתר שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לספק להם תוכן שהם יכולים למצוא כרלוונטי להם. הדרך

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה למבוגרים הם סוג של מוצר המשמש מבוגרים לספיגת השתן. מוצרים אלה יכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר והם זמינים בגדלים וצורות שונות.

קרא עוד »

פתיחת עוסק מורשה

עוסק הוא גוף שמוכר מוצרים לצרכנים. סוחר יכול להיות יצרן, קמעונאי או סיטונאי. פתיחת עוסק פטור אצל רואה חשבון הוא שלב חשוב ביותר בתהליך הפיכתו לעוסק

קרא עוד »