הפסקת איסוף נתוני אשראי

בכדי לעודד תחרות בין נותני האשראי בישראל, ישנו מאגר מידע כיום המכיל מידע אודות נתוני האשראי של מרבית האוכלוסייה בישראל. כל גוף שנותן אשראי מדווח על נתוני אשראי וכן לכל גוף יש את האפשרות לבחון את נתוני האשראי של כל אדם במאגר. אולם, בהתאם לחוק נותני האשראי שהתקבל בשנת 2016, הוחלט כי נתוני האשראי שייכים לכל אדם ולכן, הוא זה שיכול לקבוע האם הנתונים שלו יתווספו למאגר ומי יכול לצפות בהם.

כיצד מורים על הפסקת איסוף נתוני אשראי?

בכדי להורות למערכת להפסיק לאסוף את נתוני האשראי שלכם, יש צורך להיכנס עם הסיסמא ושם המשתמש שלכם לאזור האישי שלכם במערכת איסוף הנתונים ולבחור בבקשה להפסקת איסוף נתוני האשראי. ההוראה תתבצע באופן מידי, אלא אם כן קיימים אודות האדם נתונים המבהירים כי הוא איננו עומד בפרעון בתשלומים. כך לדוגמא: אדם שיש לו חשבון מוגבל, הליכי הוצאה לפועל ועוד, לא יכול להורות על הפסקת איסוף נתונים אודותיו.

כיצד אדם מוגבל יכול להורות בכל זאת על הפסקת נתוני האשראי שלו? 

כיום הפתרון עבור אדם מוגבל שאיננו יכול להורות על הפסקת איסוף הנתונים אלו הוא לבחור בזכות אחרת שיש לו: הגבלת מסירת נתוני אשראי או לחילופין מחיקת BDI שלילי. להגבלת מסירת נתונים יש אפקט דומה להפסקת איסוף הנתונים הפיננסיים. אם אתם מעוניינים שיפסיקו לאסוף את נתוני האשראי שלכם גם אם אתם מוגבלים, חשוב מאוד שתבחרו בחברה אשר עוסקת בתחום זה באופן המקצועי והמנוסה ביותר. חברה מעין זאת תסייע לכם לבצע את ההליך הנדרש לצורך הגבלת מסירת הנתונים שלכם וכך בעצם הנתונים שלכם לא יגיעו למאגר המידע אשר בו נאספים לא מעט נתוני אשראי של אזרחים בישראל. הפסקת איסוף הנתונים אינה מוחקת את העבר, לשם כך מוזמנים ליצור קשר עם חברה המתמחה בשירות של מחיקת נתוני אשראי שליליים.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם