מהו בעצם עוסק פטור

היום ניתן למצוא בארץ יותר ויותר אנשים שבוחרים לצאת לדרך עצמאית. לא לכולם מתאים לעבוד בתור שכירים, ולכן רבים בוחרים לנסות את מזלם בתור עצמאיים. מדובר על דרך שמאפשרת חופש פעולה רב יותר ויכולת לעבוד לפי הזמנים ולפי הפרויקטים שכל אחד בוחר לעצמו. עם זאת, כדאי לזכור כי מדובר על מחויבות גדולה יותר, היות ואין בוס שמנהל אתכם, אלא יש צורך להתנהל בצורה אחראית, להקדיש מספיק זמן לעבודה וכדומה. היום ניתן למצוא בארץ שני סוגים עיקריים של עצמאיים – עוסק פטור ועוסק מורשה. ההבדל בין שניהם תלוי ברמה ההכנסה השנתית שלהם, כאשר עוסק פטור הינו אדם שמחזור ההכנסות השנתי שלו אינו עולה על 100,491 ₪.

 

מיהו עוסק פטור?

כאמור, עוסק פרטי הינו אדם שהחליט לצאת לדרך עצמאית, המאפשרת לו להרוויח עד לתקרה של 100,491 ₪ בשנה. אדם שמרוויח סכום כסף גבוה יותר, נחשב באופן אוטומטי לעוסק מורשה. ישנם מקצועות שונים שמחויבים להירשם בתור עוסקים מורשים, לכן אין להם כלל את האפשרות לעבוד בתור עוסקים פטורים. למשל, רואי חשבון, טכנאי גז, טכנאי מעבדות שיניים, יועצי ביטוח, יועצי השקעות, עורכי דין ועוד, חייבים להירשם מראש כעוסקים מורשים. כדאי לדעת כי לעומת עוסקים פטורים, עוסקים מורשים מחויבים לשלם מע"מ, לדווח למס הכנסה על בסיס דו חודשי וכמובן לשלם מקדמות. עוסקים פטורים אינם מחויבים לכך, ולמעשה הם חייבים רק להקפיד על ניהול ספרים ועל הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה.

לסיכום, כמעט כל אדם שמעוניין לצאת לדרך חדשה, יכול להירשם בתור עוסק פטור. מדובר על דרך נוחה להתנהל מול רשויות המס, מתוך המטרה לפתח ולקדם את העסק ללא הפרעות מיותרות. בצורה כזו המדינה מעודדת עסקים קטנים ומאפשרת להם לגדול.

 

למידע נוסף וייעוץ פנו עוד היום – https://www.taxman.co.il/.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השוואת מחירי סלולר – האם המהפכה של כחלון מסתובבת עלינו
שוק הסלולר נהנה בשנים האחרונות מגאות חסרת תקדים עם יותר מ-10 חברות המפעילות שירותי אספקה (במניין זה...
קרא עוד »
יול 21, 2019
מה אומר תקן 5281 לבנייה ירוקה
תקן 5281 הינו תקן לבנייה ירוקה המציע קטגוריות לבחינה ומדדים להגדרת מבנה ירוק. רבים נוטים לעבור לשימוש...
קרא עוד »
אוג 26, 2020
איך לענות על השאלה "מה ציפיות השכר שלך?"
רוצים לצלוח את ריאיון העבודה הראשון שלכם בצורה מעוררת כבוד? אנחנו מזמינים אתכם למאמר זה, בו תקבלו את...
קרא עוד »
אפר 09, 2021