אילו דברים באמת מניעים את העובדים שלנו?

אם נרד לשורש השאלה, נוכל להגיד לכם שהתשובה היא למעשה המוטיבציה של העובד בזמן העבודה. אך זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע. יצירת מוטיבציה אצל העובדים יכולה להיות משימה לא פשוטה אם לא יודעים כיצד ליצור את המוטיבציה. ואם כוח עבודה מאושר הוא כוח עבודה פרודוקטיבי, עליכם כמעסיקים לחשוב איך להניע את העובדים לעשייה בחפץ לב.

אז איך ניתן להניע את העובדים?

בעזרת מדיניות הדלת הפתוחה

על מנת שהעובדים שלכם יחושו מוטיבציה, הם צריכים לראות אתכם בתור המעסיקים שלכם, כחלק ממערך העבודה. האיזון שבמדיניות הדלת הפתוחה מעודד תקשורת פתוחה. הנעת עובדים בדרך הזו, מאפשרת להם לא לפחד לדבר על בעיות וחששות עם הבוס.

בעזרת מדיניות הראש הפתוח

ממש כמו הדלת הפתוחה, עיקרון הראש הפתוח עובד בצורה כזו שאתם כמעסיקים מאפשרים לכל עובד ועובד להציע רעיונות לתיעול ושיפור החברה. בכך שאתם מאפשרים לכל אחד מהחברה להביע את היצירתיות שלהם ואת רעיונות הקיימים להם בקשר לחברה, אתם מאפשרים לעובדים להיות מונעים מהעניין שלכם בהם.

בעזרת הכרת כלל העובדים

הכרת העובדים שלכם מראה שיש לכם את הזמן והרצון להכיר אותם כאדם אינדיבידואל ולא רק כעובד. מתן תשומת הלב הזה יכולה לעזור לעובדים משמעותית ברצון להגיע לעבודה ולבצע אותה.

בעזרת הפיכת מקום העבודה לשמח יותר

הפסיכולוגיה הוכיחה זאת לא פעם ולא פעמיים, חשיבות סביבה חיובית במקום העבודה מועיל רבות על תפקוד העובדים. כמעסיקים, חשוב שתייצרו לעובדים שלכם סביבה מהנה ונוחה בכדי שירגישו נכון להעניק לכם בחזרה. מומלץ להתייעץ עם חברה לייעוץ ארגוני בנוגע לשיפור סביבת העבודה ומתן מוטיבציה לעובדים.

מה יכול להפוך את מקום העבודה לשמח יותר? שולחן פינג פונג, אזור טלוויזיה, לוחות מצחיקים ודברים כאלו, יכולים לתת לעובדים שלכם תחושה נוחה יותר וקלילה יותר כאשר הם צריכים להגיע לעבוד.

בעזרת ישיבות שבועיות או חודשיות

קיום פגישות כאלו יאפשר לעובדים שלכם לשתף רעיונות ולשתף פעולה כאשר הם ירגישו מחוברים יותר לעבודה ולעמיתיהם בעבודה. לעולם לא ניתן להעריך מוטיבציה של עובד, אך חשוב שזו תהיה המשימה החשובה ביותר שלכם מדי יום.

בכך שתגלו עניין בעובדים שלכם, העובדים שלכם יגלו בכם עניין חזרה.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם