איך כותבים קורות חיים

רוצים להעלות את הסיכויים לקבלת טלפונים ממעסיקים פוטנציאליים? כדאי שתדעו איך כותבים קורות חיים בצורה מקצועית, נכונה ויעילה יותר שתמקסם את הסיכויים שלכם לקבל זימונים לראיונות עבודה. כמות המשרות הרלוונטיות אליהן אתם פונים איננה צריכה להעסיק אתכם, כל עוד אינכם מחזיקים בקובץ קורות חיים שכתוב טוב. וכדי שתדעו איך עושים את זה כמו שצריך, ריכזנו כמה טיפים ומידע כללי שכדאי לאמץ בהקדם.

איזה מידע אישי צריך להופיע בקורות החיים?

כדאי להדגיש כי קורות החיים נועדו להעניק מידע על החיים המקצועיים שלכם ולא על החיים האישיים, ולכן שמרו מקום ומילים כדי לפרט על הניסיון התעסוקתי שלכם ולא על מצבכם האישי. המידע האישי שצריך להופיע בקורות החיים צריך להיות כללי ונחוץ כמו שם מלא, מספר טלפון בו אתם זמינים וכן כתובת אימייל במידה וירצו לשלוח אליכם זימון לראיון עבודה. מידע אישי נוסף אינו נחוץ לקורות החיים שלכם, וככל הנראה ישאל רק במעמד ראיון העבודה אליו תוזמנו.

כיצד לציין את מקומות העבודה האחרונים בהם הועסקתם?

בין אם עבדתם בשלוש או עשר משרות בתקופה האחרונה, חשוב תמיד לציין בראש רשימת הניסיון התעסוקתי את מקום העבודה האחרון בו עבדתם. זה המידע הרלוונטי והיעיל ביותר עבור המעסיקים, ולכן חסכו להם את החיפוש אחר מידע עדכני בנוגע למיומנויות המקצועיות שלכם ופשוט רשמו אותם ראשונים.

האם חייב לציין את הממליצים בקורות החיים?

ציון ממליצים בקורות החיים איננו מחייב, אך ברוב מקומות העבודה המסודרים קיימת עדיפות לעובדים שהשאירו אחריהם רושם מקצועי חיובי. לכן רצוי לציין בקורות החיים מידע כללי בנושא בסגנון "יינתן מידע על ממליצים על פי דרישה".

באיזה פורמט קובץ קורות החיים צריך להיכתב?

פורמט PDF של קורות חיים Resumake הוא הקובץ המומלץ לכתיבת קורות חיים, כיוון שכך ניתן להכין קורות חיים מסודרים יותר וכן למנוע אפשרות לעריכה של הקובץ על ידי גורם חיצוני המקבל לידיו את קורות החיים.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ספרי קודש

בבתים רבים בישראל ניתן למצוא ספרי קודש, בעיקר בבתים שבהם חיים אנשים דתיים או בעלי זיקה לדת או מסורתיים. כמובן שגם במוסדות דת כמו בתי

קרא עוד »

שיעבוד דירה

כאשר אנשים מבקשים הלוואה מהבנק או מגוף פיננסי כלשהו שמספק הלוואות, בהרבה מהמקרים ירצו לוודא שיש ללווה בטחונות על מנת שהוא יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה

קרא עוד »

הרכבים לאירועים

תפקידו של ההרכב המוזיקלי הוא לספק בידור לאירוע. הם גם דרך מצוינת לחגוג אירוע מיוחד, כגון חתונה או יום הולדת. הרכבים לאירועים הם בחירה פופולרית

קרא עוד »