השקעות אלטרנטיביות

היום ניתן לראות יותר ויותר אנשים, אשר מתעניינים בתחום של השקעות אלטרנטיביות. אין ספק כי בעידן הנוכחי, יש צורך להשקיע את הכסף במגוון רחב של השקעות שונות, על מנת לפזר את הסיכונים. אם בעבר היה מספיק לסגור את הכסף בתוכנית חיסכון בבנק, הרי שהיום אין בכך שום יתרון, היות והריבית ברוב המקרים תהיה אפסית. לכן יש צורך לחשוב על אפיק השקעה אחר, אשר יתאים לרמות הסיכון המקובלות עליכם. לא מעט אנשים למשל, בוחרים להשקיע את החסכונות שלהם בשוק ההון, אך חשוב לזכור כי הדבר אינו מתאים לכל אחד. שוק ההון אינו נחשב להשקעה יציבה ובטוחה, היות והוא סובל מלא מעט תזוזות לא צפויות. לכן השקעה מסוג זה אינה מתאימה לאנשים מבוגרים, שלא יוכלו לחכות לתיקון של השוק, אשר עלול לקחת מספר שנים. כמו כן, השקעה מסוג זה אינה מתאימה לאנשים שאינם אוהבים ליטול סיכונים מיותרים.

השקעות אלטרנטיביות – מה זה ולמי זה מתאים?

כאמור, רוב ההשקעת הרגילות אינן מתאימות למי שלא יכול לקחת סיכונים גדולים מידי, היות ושוק ההון עלול לסבול מנפילה פתאומית, אשר תאפס את כל תיק ההשקעות. מסיבות אלו בדיוק, חשוב להגיר את ההשקעות האלטרנטיביות, שאינן קשורות כלל לשוק ההון. השקעות אלו מאפשרות להגדיל את פיזור הסיכונים, על מנת לשמור על תיק ההשקעות, במידה וההשקעות בבורסה יתרסקו. מומלץ להשקיע כמחצית מהסכום בשוק ההון ואילו את המחצית השנייה בהשקעות אלטרנטיביות שונות, במטרה להגדיל את התשואה של תיק ההשקעות ולהפחית למינימום את הסיכון.

השקעות אלטרנטיביות יכולות לכלול מגוון רחב של תחומים, שאינם קשורים לשוק ההון, כמו למשל: הלוואות חברתיות, השקעה בהוצאות משפטיות, השקעה בפרויקט נדל"ן מניב בארץ ובחו"ל ועוד. מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה שמתמחה בתחום, לצורך קבלת ייעוץ מקצועי.

המידע באדיבות אתר רפאל תכנון פיננסי

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מיסוי תושב חוזר

מיסוי תושב חוזר

מיסוי תושב חוזר נחשב לאחד הנושאים המדוברים ביותר בתקופה האחרונה, היות ולא מעט אנשים החליטו לאחרונה לחזור לארץ, לאחר שהייה של שנים ארוכות בחו"ל. יש

קרא עוד »