גיטרות בס

גיטרה בס היא גיטרה חשמלית, בעלת מבנה דומה לזה של גיטרה חשמלית רגילה. יחד עם זאת, יש לה 4 מיתרים בלבד, אשר כולם מנגנים צלילים נמוכים במיוחד. הצליל המיוחד שלה הפך אותה כלי נגינה שלא ניתן לוותר עליו במסגרת סגנונות מוזיקליים רבים, ביניהם רוק, פולק, ג'ז, פופ, רגאי, פאנק ועוד.

> הכירו את גיטרה טיילור ביג בייבי

למי מתאים לנגן על גיטרה בס?

אם יצא לכם להכיר כמה להקות, שבים הנגנים שלהם יש גם נגן בס, אתם יודעים שצליל הבס הוא צליל ממכר שאי אפשר בלעדיו, אבל גם יודעים שהוא לא כלי הנגנה המרכזי על הבמה.

נגני בס רבים הם נחבאים אל הכלים – במתכוון או שלא במתכוון ולכן אינם נמצאים על קדמת הבמה. לכן, במסגרת נגנה בלהקה למשל, נגני הבס לרוב אינם זוכים לתשומת הלב לה זוכה הגיטריסט הראשי או הסולן.

אבל הצליל המדהים של גיטרות בס הופך אותן לחיוניות עבור כל הרכב שמנגן מוזיקה פופולרית ולכן, אם אתם אוהבים לנגן, רוצים להפיק צלילים בלתי נשכחים אבל פחות חשוב לכם להיות בקדמת הבמה – גיטרה בס יכולה להיות הכלי המושלם בשבילכם.

חיבור חיוני בין התופים לבין הגיטרה

למרות הקיום הצנוע של נגני בס, הצליל שהם מפיקים נחשב לא פחות מחיוני עבור להקות רבות, שכן זהו צליל שיוצר חיבור בין כל כלי הנגינה האחרים על הבמה (או באולפן). לכן, גם אם אמאזנים לא מודעים לכך, המוח מחפש אחר צלילי הבס ואפילו זקוק להם, כדי לחוש את ההרמוניה והחיבור בין הצלילים השונים, המופקים על ידי כלי נגינה שונים.

לסיכום, גיטרה בס היא כלי נגינה מדהים, בעל צליל ממכר, שיש לו ערך גבוה במיוחד בהשוואה לתהילה המועטה שהוא מספק למי שמנגן עליו.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קריפטו – המדריך המלא

קריפטו, ביטקוין, אית'ריום, מטבע דיגיטלי – שמעתם על כך אבל אתם לא בדיוק מבינים האם זה אותו הדבר או מה החשיבות של כל אלה? קבלו

קרא עוד »