חגורת בטן לאחר ניתוח

מטופל עלול לחוות כאב ואי נוחות לאחר ניתוח ופצע ניתוח. חגורת הבטן לאחר ניתוח יכולה לסייע לו במקרים מסוג זה.

חגורת בטן לאחר ניתוח הינה תומך המוצב סביב הבטן כדי לסייע בכאב, נפיחות ותמיכה באיברים. בדרך כלל לובשים אותו בבית החולים או בבית במשך מספר שבועות לאחר הניתוח.

חשוב לדעת איך לחגור נכון חגורת בטן כדי שלא תגרום לאי נוחות או לפציעה בזמן ההחלמה.

חגורת בטן רפואית לאחר ניתוח הנקראת גם חגורת לחץ. היא פריט לבוש מתחת לבגדים המטופלים ישתמשו בה לאחר ניתוח קיסרי, שאיבת שומן, מתיחת בטן, קשירת שרירים כדי לשמור על הבטן במקומה

על מנת למנוע סיבוכים, חשוב שהמטופלים ימלאו אחר הוראות הרופא. אסור למטופלים להסיר את החגורה הכירורגית עד להנחיות הצוות הרפואי שלהם.

סיבוכים מסוימים עשויים להיווצר אם חולים מסירים את חגורות הניתוח שלהם בטרם עת. אם מטופל מסיר את החגורה מוקדם מדי, הוא עלול להיות בסיכון לפגיעה האיבר או פגיעה ברקמה הסובבת. בנוסף, עלולים להיווצר סיבוכים מסוימים משימוש בשיטות אחרות כדי להחזיק את הבטן במקומה.

ממה היא עשויה?

חגורת הבטן עשויה מ4 צלעות ברוחב 30 ס”מ מחומר רך המונחת סביב הבטן כדי לסייע בהפחתת הסיכון לדימום פנימי וסיבוכים אחרים הנגרמים מהניתוח. זה גם עוזר בהפחתת כאב ונפיחות ויכול להקל על המטופל לנשום.

חלק מהמנתחים טוענים שיש יתרונות רבים בשימוש בחגורת בטן לאחר הניתוח, משום שהיא מספקת יתרונות רפואיים של ממש. מנגד, ישנם רופאים שטוענים כי מאחר ואין יתרונות משמעותיים משימוש בחגורת בטן, יש להפסיק את השימוש בהקדם האפשרי כדי לא לגרום נזק למטופלים.

חגורת בטן לאחר הניתוח מיועדת ללבישה מתחת לבגדים ומספקת דחיסה וייצוב של הבטן. זה גם עוזר להפחית כאב ונפיחות, בזמן שהוא מונע התמוטטות עור וזיהומים. קבלו מידע מקצועי באתר של חברת איסבלה.

לרוע המזל, חגורות אלו עלולות לגרום לנזק משמעותי כאשר הן אינן ממוקמות או מותאמות כראוי לכן חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום ולקרוא את ההוראות כדי להימנע מסיכונים מיותרים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ביטוח אחריות מקצועית להנדסאי
היום ניתן לשמוע יותר ויותר על תביעות שונות על רשלנות מקצועית, לכן כל בעל מקצוע חייב להגן על עצמו מפני...
קרא עוד »
אוג 03, 2020
התאמת וילון לעסק – שימושים רבים למוצר אחד
גם אם במשך שנים בית העסק שלכם עובד בצורה מושלמת ואתם מנצלים את חלל הפנים כמו שהוא, יכול להיות שיש...
קרא עוד »
מאי 02, 2021
אקדח גז פלפל
הנשק הטוב ביותר להגנה עצמית הוא זה שהכי נוח לך איתו. הסיבה לכך היא שאתה צריך להיות מסוגל להשתמש בו...
קרא עוד »
מאי 31, 2022