חגורת בטן לאחר ניתוח

מטופל עלול לחוות כאב ואי נוחות לאחר ניתוח ופצע ניתוח. חגורת הבטן לאחר ניתוח יכולה לסייע לו במקרים מסוג זה.

חגורת בטן לאחר ניתוח הינה תומך המוצב סביב הבטן כדי לסייע בכאב, נפיחות ותמיכה באיברים. בדרך כלל לובשים אותו בבית החולים או בבית במשך מספר שבועות לאחר הניתוח.

חשוב לדעת איך לחגור נכון חגורת בטן כדי שלא תגרום לאי נוחות או לפציעה בזמן ההחלמה.

חגורת בטן רפואית לאחר ניתוח הנקראת גם חגורת לחץ. היא פריט לבוש מתחת לבגדים המטופלים ישתמשו בה לאחר ניתוח קיסרי, שאיבת שומן, מתיחת בטן, קשירת שרירים כדי לשמור על הבטן במקומה

על מנת למנוע סיבוכים, חשוב שהמטופלים ימלאו אחר הוראות הרופא. אסור למטופלים להסיר את החגורה הכירורגית עד להנחיות הצוות הרפואי שלהם.

סיבוכים מסוימים עשויים להיווצר אם חולים מסירים את חגורות הניתוח שלהם בטרם עת. אם מטופל מסיר את החגורה מוקדם מדי, הוא עלול להיות בסיכון לפגיעה האיבר או פגיעה ברקמה הסובבת. בנוסף, עלולים להיווצר סיבוכים מסוימים משימוש בשיטות אחרות כדי להחזיק את הבטן במקומה.

ממה היא עשויה?

חגורת הבטן עשויה מ4 צלעות ברוחב 30 ס”מ מחומר רך המונחת סביב הבטן כדי לסייע בהפחתת הסיכון לדימום פנימי וסיבוכים אחרים הנגרמים מהניתוח. זה גם עוזר בהפחתת כאב ונפיחות ויכול להקל על המטופל לנשום.

חלק מהמנתחים טוענים שיש יתרונות רבים בשימוש בחגורת בטן לאחר הניתוח, משום שהיא מספקת יתרונות רפואיים של ממש. מנגד, ישנם רופאים שטוענים כי מאחר ואין יתרונות משמעותיים משימוש בחגורת בטן, יש להפסיק את השימוש בהקדם האפשרי כדי לא לגרום נזק למטופלים.

חגורת בטן לאחר הניתוח מיועדת ללבישה מתחת לבגדים ומספקת דחיסה וייצוב של הבטן. זה גם עוזר להפחית כאב ונפיחות, בזמן שהוא מונע התמוטטות עור וזיהומים. קבלו מידע מקצועי באתר של חברת איסבלה.

לרוע המזל, חגורות אלו עלולות לגרום לנזק משמעותי כאשר הן אינן ממוקמות או מותאמות כראוי לכן חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום ולקרוא את ההוראות כדי להימנע מסיכונים מיותרים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להחליף לבד מצבר לרכב
תרצו להחליף באופן עצמאי מצבר לרכב? כדי לעשות זאת בקלות כל שתצטרכו לוודא הוא כי יש לכם ציוד בסיסי...
קרא עוד »
ינו 18, 2021
איפה רוכשים ציוד למכוני יופי?
מכוני יופי מספקים שירותי קוסמטיקה מגוונים לנשים וגברים כאחד. כמות הנשים  הנזקקות לטיפולים אלו גבוהה...
קרא עוד »
דצמ 27, 2020
המדריך השלם לארגון חגיגות בר מצווה
כל הורה מכיר את ההרגשה זאת לפיה הוא עושה הכול בשביל הילדים וגם כשהוא עושה הכול זה עדיין לא מספיק....
קרא עוד »
נוב 08, 2018