הערכת שווי לעסקים, כיצד זה מתבצע?

תהליך הערכת השווי העסקי מתחיל במאזן החברה. זה כולל נכסים והתחייבויות, המחולקים לנכסים שוטפים והתחייבויות שוטפות. השלב הבא הוא חישוב השווי הנקי של החברה על ידי הפחתת סך ההתחייבויות מסך הנכסים. השלב האחרון בהערכת שווי עסקית הוא חישוב "שווי הוגן" לכל נכס על סמך תזרימי המזומנים העתידיים שלו, אשר מהוונים לערך נוכחי תוך שימוש בשיעור היוון מתאים.

הערכת שווי לעסקים היא תהליך מסובך, ולא תמיד קל לדעת כיצד לבצע הערכת שווי עסק. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת קביעת שווי העסק. הגורם החשוב ביותר בהערכת שווי עסקי הוא הצעת הערך של החברה, המבוססת על המוצר או השירות שהם מציעים ועד כמה הם מספקים אותו. 

גורם חשוב נוסף בהערכת שווי עסקי הוא ביקוש בשוק למוצר או לשירות שהם מציעים. ניתן לראות זאת דרך המכירות הנוכחיות שלהם, כמו גם באזז של המדיה החברתית סביבם. גורם חשוב שלישי בהערכת שווי עסקית הוא האם לחברה יש חובות כלשהם בספריה, מה שיכול להשפיע על יכולתה להמשיך לפעול אם אין ביכולתה לשלם את תשלומי החוב שלהן.

ישנם גורמים רבים אשר נכנסים להערכת השווי של חברה. חלק מהחשובים שבהם כוללים תחזיות פיננסיות, ביצועים היסטוריים ומגמות בתעשייה. באתר של בן שמואל רואי חשבון תמצאו מידע מקיף בנושא.

איך עושים את החישוב? 

ערך הוא מושג שקשה לחישוב. ניתן להגדיר ערך כסכום הכסף שעסק מייצר בפרק זמן מסוים. ניתן להעריך את שווי העסק על ידי הסתכלות על ההכנסות והרווח שלו. הערך של חברה נקבע על פי ההכנסות והרווח שלה, המחושבים על ידי חיבור כל ההכנסות שנוצרו מכל מקור ולאחר מכן הפחתת עלות הסחורה הנמכרת מהסך הכולל הזה. הערך של העסק הוא שיקול חשוב לכל מי שחושב על השקעה בחברה. אבל לא תמיד קל להעריך את שוויו של עסק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החזרי מס הכנסה – כמה עמלה מותר לגבות על הבדיקה?
סיבות לקבלת החזרי מס ישנן רבות, כאשר רבים לא יודעים אודות סכומי הכסף שממתינים להם בקופת המדינה...
קרא עוד »
ינו 23, 2019
יועץ עסקי מומלץ – קווים לדמותו
יועץ עסקי מומלץ זה לא דבר של מה בכך. יועצים עסקיים הם שוק צומח ומספרם גדל בתעשייה, אך חשוב לפנות לאיש...
קרא עוד »
אוג 28, 2022
פיגום נייד 6 מטר להשכרה
הפיגום הנייד 6 מטר הוא כלי שניתן להשתמש בו באתרי בנייה על מנת לספק לעובדים פלטפורמה בטוחה ויציבה....
קרא עוד »
ספט 15, 2022