האם ניתן להגיש תביעת סיעוד בשם הורה שהפך סיעודי?

ההורים שלנו הם הדבר היקר לנו מכול, לכן כשאנו רואים אותם מתבגרים: קשה להישאר אדישים ובטח שהלב צובט ונכמר. כדי להקל על הטיפול בהורה שהפך קשיש/ תשוש/ כזה שיש לו בעיה נוירולוגית או פיזית – חשוב למצוא סיוע מקצועי. בד בבד ניתן להגיש תביעת סיעוד שתוביל לקבלת תקציב לשכירת מטפלים סיעודיים עבור ההורה, ולעיתים אפשר לקבל סיוע נוסף של עובדים מקצועיים שיוצבו בדירה או בביתם של ההורים, כדי לסייע להם לשמור על ארח חיים איכותי.

 

מי יכול להגיש תביעת סיעוד? ומה היא תאפשר לקבל?

תביעת לקבלת גמלת סיעוד יכול להגיש כל אדם תושב ישראל שהגיע אל גיל הפרישה או סובל מחוסר יכולת תפקוד קוגניטיבית. תשושי נפש למשל, הם אנשים שחלה ירידה משמעותית ביכולות הקוגניטיביות שלהם, כמו למשל חולי אלצהיימר או דמנציה. גם קשישים שאינם יכולים לבצע מטלות בסיסיות יומיומיות יכולים להגיש תביעה לקבלת גמלה, בעיקר אם אינם יכולות לקום לבד, לשכב, להתלבש, או להתקלח לבד. אם תגישו תביעה כזאת למוסד לביטוח הלאומי או לביטוח הפרטי – תצטרכו לעמוד במבחן שבוחן קצר ומקצועי, את היכולות הקוגניטיביות שלכם.

 

אם תרצו להגיש תביעה עבור ההורים שלכם – תצטרכו לעבור תהליך בירוקרטי מול הביטוח או לקבל ייפוי כוח מההורה שלכם. כדי לדעת כיצד מקבלים ייפוי כוח או כדי ליעל ולזרז את התביעה: מומלץ לפנות אל עורך דין ביטוח שיוכל לסייע לכם להגיש תביעה עבור הוריכם.

 

מה מקבלים לאחר אישור הגמלה?

מרבית חברות הביטוח יקנו גמלה בהתאם לפוליסה של המבוטח. לכן הסכומים של הגמלה משתנים. המוסד לביטוח לאומי לעומת זאת, מאפשר שתי אופציות עבור מי שימצע זכאי לגמלה: האחת תאפשר לקבל סכום כספי בגובה ממוצע של 5,000 שקלים ומעלה, בהתאם לממצאים של הבדיקות.  האופציה השנייה תאפשר לקבל טיפול באחד ממוסדות המדינה המציעים טיפול סיעודי עבור מי שזקוק לכך. בכל מקרה, כול אדם זקוק לתנאים שונים. לכן יש לבצע את ההחלטה בהתאם לרצון המבוטח ובהתאם לדרך באמצעותה אפשר לשמור על איכות חייהם של אלה שהפכו סיעודיים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למי פונים לניקוי אחרי שריפה
אתם יודעים כיצד התפתח האדם להיות בעל החיים המוביל על כדור הארץ? מה הקנה לנו את היתרון העצום על פני כל...
קרא עוד »
פבר 11, 2019
מה חשוב לדעת כשרוצים להזמין רופא עד הבית ברמת השרון?
אתם מרגישים לא טוב? רואים את אבא שלכם המבוגר מרגיש רע ואתם תוהים מה תהיה הדרך הכי טובה שבה תוכלו לעזור...
קרא עוד »
ינו 27, 2021
בתים פרטיים למכירה
חיפוש בית למכירה לשם קנייה הוא אירוע חגיגי. גם אם הוא מצריך עבודה קשה בסיורים מתישים בין בתים בקומות...
קרא עוד »
דצמ 03, 2020