איך נולד רעיון חנות הנוחות?

אם נחזור אחורה בזמן, התיעוד הראשון לחנות נוחות נוצר איפשהו באזור שנות ה-20 למאה הקודמת. חנויות הנוחות הקטנטנות שהיו קיימות בעבר הכילו בעיקר משקאות קלים, חטיפים, מזון יבש, תרופות ללא מרשם ואולי כמה מגזינים שונים, אז עוד לא חשבו על עיצוב מינימרקטים. שמן של חנויות הנוחות הפך לכזה עקב עיקרון הנוחות בגישה אליהן. בין אם בדרך לעבודה או בדרך הביתה, רעיון חנות הנוחות נבע מהרצון לקצר בזמנים במקום לנסוע רחוק יותר עבור הסופרמרקט הקרוב ביותר.

חנויות הנוחות אז והיום

כמובן שמאז שנות ה-20 של המאה הקודמת חלו כמה שינויים בחנויות הנוחות השונות אך אם נרד לשורש הרעיון, החנויות נשארות די אותו דבר. כיום, תוכלו למצוא את חנויות הנוחות לצד כל תחנת דלק שתחלפו על פניה. ההבנה בשיתוף הפעולה הזה הייתה הבנה מושלמת זאת מפני שנהגים רבים הנמצאים בדרכים, מוצאים את חנויות הנוחות כפתרון מעולה בין אם זה בכדי לקנות קפה כדי להישאר ערניים או בכדי לקנות חלב הביתה כי בדיוק נגמר.

יתרון משמעותי בחנויות הנוחות השונות הוא שהן פתוחות בכל שעה ביום ובלילה. למעשה הן פתוחות ללא הפסקה כלל למעט ימים מסוימים בלוח השנה המסומנים וידועים לכולם כשבתון. העובדה שחנות נוחות פתוחה בכל שעה אפשרית מביעה נוחות גם בתודעה של אנשים רבים. הידיעה שאם נתקעתם בלי דבר מה אתם בקלות יכולים להגיע אל חנות הנוחות ולקנות יכולה להקל רבות.

עם השתכללות חנויות הנוחות, תוכלו למצוא בהן הרבה יותר פריטים והצע מאשר בעבר. בין אם מדובר באותו החטיף רק של כמה חברות ובין אם מדובר בהיצע רחב יותר של משקאות וכמובן, איך אפשר להתעלם מהמשקאות האלכוהוליים והסיגריות. היום, אין דבר כמעט שלא תוכלו למצוא בחנות נוחות שלא יהיה קיים בסופר מרקט. החל מתמרוקים ועד לסמרטוטי רצפה.

מאז ומתמיד אנשים שאפו לנוחות וקלות. כאשר הדבר מגיע לצרכנות זה לא שונה. חנויות נוחות נוצרו אך ורק מהרצון למציאת הנוחות שבקנייה ובהגעה מהירה הביתה. אין צורך במציאת חניה, בעגלה, ברשימה או בתשלום כבד בסוף העמידה בתור. חנויות נוחות רבות מספקות את צרכיהם של מיליוני אנשים מדי יום ולא בכדי. 

> קראו גם https://www.retailplanning.co.il/retail-planning

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם