פירוק חברה – תחשבו לפני שתפרקו

חברה הנה ישות כלכלית ומשפטית, שתכליתה להשיא רווחים עבור הבעלים או כלל בעלי המניות (במידה וזו חברת מניות). במצבים מסוימים, עשוי בעל החברה או בעלי המניות להחליט כי רצוי לבצע פירוק חברה. כלומר, להפסיק את הפעילות כעסק חי. במידה ומדובר בחברה בקשיים, ניתן כי האפשרות לבצע פירוק חברה תועלה מצד הנושים. מכיוון שמדובר בצעד בלתי הפיך, כדאי לחשוב על הדברים הבאים – לפני שמפרקים. 

צרו קשר עם עורך דין לפירוק חברות >>>

האם באמת אין לחברה תקומה 

הדבר הראשון שצריך לבדוק היטב, זה האם באמת אין לחברה תקומה. יתכן מאוד שבעלי החברה התעייפו לאור המצב הנוכחי, אין הם רוצים להתמודד עם הנושים או החובות. אבל, בהחלט יתכן כי לחברה תהיה תקומה אם היא תעבור לידיה של הנהלה אחרת. לפעמים למותג עצמו יש ערך בלתי מבוטל וחבל לפרק אותו. 

האם הפירוק באמת כדאי עבור הנושים 

נושים עלולים לנסות לקדם פירוק של חברה, כאשר נוצרת סחבת ותשלום חובות הולך ונדחה פעם אחר פעם. בפירוק החברה, סכום הכסף שנצבר בקופת הנשייה מועבר תחילה לנושים מובטחים (אם ישנם כאלה). כלומר, יתכן וישנם לא מעט נושים אשר גם לאחר הפירוק כלל לא יזכו לגבות את חובם. לכן, על הנושים לחשוב היטב האם פירוק הוא ההחלטה הטובה ביותר. לעיתים כדאי לפעול בדרך אחרת, שתביא להבראת החברה. 

הגישו בקשת פירוק לצרכי גביית חוב >>>

הכנסת משקיעים או שינוי פעילות

חברה עשויה להיכנס לקשיים לאו דווקא כאשר היא מנוהלת בצורה נחשלת. יתכן מאוד שחברה בעלת כמה תחומי פעילות נקלעה למזל ביש או למיתון וניתן עדיין לבצע שינויים. במידה וניתן לשכנע משקיעים חדשים להיכנס לתמונה או שניתן לשנות את תחומי הפעילות או להתרכז בתחומי ליבה מסוימים, אפשר יהיה להחזיר את החברה לרווחיות מסוימת. רק במידה והכל נבדק ונשלל, הדרך היחידה שנשארה היא הליכה אל פירוק חברה והפסקת פעילות. 

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הסכם גירושין – מה זה אומר

אין זוג שנכנס לברית הנישואין מתוך תוכנית ורצון לפרק את החבילה בשלב כלשהו. לרוב מדובר ברצון עז ומשותף בין הצדדים להקים יחד את ביתם ולחיות

קרא עוד »