מדריך דמי הבראה

מדריך דמי הבראה יכול להיות שימושי במיוחד עבור כל אדם שעובד בתור שכיר. חשוב להבין כי מי שלא מכיר את הזכויות שמגיעות לו לפי חוק, עלול לפספס לא מעט הטבות שונות. לכן כל אחד חייב להיות אחראי לעצמו, להכיר את הזכויות שלו ולפעול לצורך המימוש שלהן בפועל. למשל, לא כולם מבינים כי לאחר שנה אחת של עבודה באותו המקום, מגיע להם לקבל דמי הבראה מהמעסיק שלהם. עובד שעבד באותו המקום במשך שנה אחת, זכאי לקבל 5 ימי הבראה. ככל שוותק העבודה גדל, כך גדלה גם כמות ימי ההבראה שמגיעה לכם. למשל, בשנה השנייה ובשנה השלישית באותו מקום העבודה, תקבלו 6 ימי הבראה, ואילו בשנה הרביעית תהיו זכאים לקבל 7 ימי הבראה.

מדריך דמי הבראה – מה מעולם לא סיפרו לכם?

חשוב לזכור כי כל עובד בעל וותק של שנה לפחות באותו מקום העבודה, זכאי לקבל דמי הבראה. במידה ומדובר על עובד שעתי או עובד בחצי משרה למשל, דמי ההבראה ישולמו בהתאם לאחוז המשרה. כמו כן, כדאי לדעת כי המעסיק יכול לבחור האם לשלם את דמי ההבראה בתקופת הקיץ, במטרה להקל על ההורים עם הוצאות הקייטנה, או לחילופין, לשלם את דמי ההבראה בחודשי השנה הקצרים, כמו למשל בפברואר. 

חשוב להבין כי עובד שלא קיבל את דמי ההבראה שמגיעים לו לפי חוק, יכול לתבוע מהמעסיק תשלום רטרואקטיבי. במידה והעובד עדיים עובד באותו מקום העבודה, הוא רשאי לתבוע עד 7 שנים אחורה. לעומת זאת, אם העובד פוטר או התפטר, הוא יכול לתבוע רק שנתיים אחורה.

לסיכום, חשוב שכל אחד יכיר את הזכויות השונות שמגיעות לו לפי החוק, בין היתר תשלום דמי הבראה. לכן חשוב להכיר את כל החוקים והניואנסים הקטנים.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם