פנסיית נכות – למה אנחנו צריכים אותה

לאנשים צעירים יש נטייה להדחיק את העובדה שיום אחד הם יהיו אנשים מבוגרים, שהם לא יעבדו יותר, ולא תהיה להם הכנסה קבועה כמו עכשיו. הם לא יודעים שביום מן הימים, הם יצטרכו לצאת לפנסיה ואז יצטרכו להתבסס על קצבה מביטוח לאומי ועל הכנסה מקרן הפנסיה שלהם מסביר אבנר הייזלר. לשמחתם המדינה מחייבת אותם, בין אם זה בתור שכירים (דרך המעסיקים שלהם) ובין אם זה בתור עצמאיים, לפתוח קרן פנסיה ולהפקיד בה מדי חודש סכומים שונים. 

אותם אנשים צעירים לא מודעים גם לעובדה, שביום מן הימים, ייתכן מצב בו הם לא יוכלו לעבוד יותר מסיבות בריאותיות או אחרות. על כן, הם יאבדו את כושר העבודה שלהם, מה שיחייב אותם למעשה לחיות על קצבה חודשית שתאפשר להם לכלכל את עצמם ואת בני משפחתם. לצורך כך, הם חייבים קרן פנסיה שכוללת בתוכה את האלמנט של פנסיית נכות. 

רו"ח אבנר הייזלר משתף כי המשמעות של פנסיית נכות היא, אם נניח אנחנו מאבדים את היכולת שלנו לעבוד במקצוע שלנו, בגין נכות החל מעשרים אחוז ומעלה, אזי שאנחנו מקבלים קצבה חודשית בהתאם למה שהפקדנו אל תוכנית הפנסיה שלנו, על פי נתונים מסוימים שמוגדרים בתוכנית. 

מדוע אנחנו צריכים את זה בפועל

על פניו אפשר לומר, שכל אחד יכול לדאוג לעצמו, להפקיד בחשבון הבנק שלו כסף ויום אחד, אם יזדקק, אז הוא יפתח אותו. אך זה לא מדויק. שכן, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים שלא נעשה שימוש בכסף הזה, אנחנו גם לא יכולים להיות בטוחים שאכן הכסף הזה יישמר. 

לעומת זאת, בעזרת קרן פנסיה, אנחנו יכולים להיות בטוחים שהכסף שאנחנו מפקידים יישמר וברגע שנידרש נוכל לקבל אותו וכך נממן את עצמנו, במקרה של נכות או מחלה, אשר מונעות מאיתנו לעבוד באופן חופשי.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם