תכנון תיק פיננסי – מה זה ומי זקוק לו?

הרעיון של תכנון פיננסי הוא מאוד פשוט. אנחנו צריכים להיות מוכנים לכל דבר שעלול להתרחש, אנחנו צריכים להיות מוכנים לכל דבר שעלול לקרות לנו בטווח זמן קצר או ארוך. במילים אחרות, עלינו להיות מוכנים לימים גשומים, כפי שאומרת הקלישאה.

על כן, אנחנו נעשה תכנון פיננסי מותאם, על מנת שנוכל לדעת מה יש לנו ביד, מה אנחנו מחזיקים מבחינה פיננסית, מבחינה כלכלית וכיצד אנחנו יכולים להשתמש בזה. מעבר לכך, הרי שאנחנו צריכים לדעת איך לפעול בסיטואציות מסוימות שייתכן ויתרחשו, למשל, אם נאבד את אובדן כושר העבודה שלנו, אם נחלה או נפצע, אם נזדקק לטיפול רפואי כזה או אחר, ועוד.

לשם כך, אנחנו צריכים למצוא אנשי מקצוע שיוכלו לעבוד איתנו, אנשי מקצוע שיוכלו לעזור לנו לתכנן את העתיד הפיננסי שלנו. צריך לומר, לא רק אנשים מבוגרים צריכים לעשות את זה, למרות שזה אולי נשמע כך. גם אנשים צעירים, בוודאי הורים טריים שזה עתה נולד תינוקם הראשון, צריכים להתחיל בתכנון פיננסי נכון ומדויק, על מנת שלא יווצר מצב, שיקרה להם משהו ועתידם הכלכלי של ילדיהם לא יהיה ברור וייפגע.

איך יוצרים תכנון פיננסי בצורה נכונה

ראשית, בוחנים את כל האופציות שעומדות לרשותנו, בין אם זה מבחינה כלכלית ובין אם זה מבחינות אחרות.

שנית, בוחנים עם אילו כלים, אמצעים פיננסים אנחנו יכולים לעבוד. למשל, אילו ביטוח חיים אנחנו יכולים לקנות, אילו קרנות השתלמות ופנסיה אנחנו יכולים לפתוח ועוד. כל דבר כזה, יכול לסדר את העתיד הכלכלי שלנו במובנים מסוימים.

שלישית, אנחנו צריכים לבדוק אילו ביטוחים עלינו לרכוש. למשל, ביטוח דירה, ביטוח לעסק ועוד. אלה דברים שבימים סוערים יכולים לעזור לנו. אם חס וחלילה יקרה משהו לדירה שלנו, מוטב שתהיה לנו פוליסת ביטוח שנוכל להפעיל אותה ולא נצטרך להוציא כסף מהחסכונות או מכל מקום אחר.

ארבע, אנחנו יכולים לראות כיצד לעבוד עם החסכונות וכן עם הכסף שנמצא אצלנו בעובר ושב. איך אנחנו יכולים בדיוק לעבוד איתו בצורה חכמה.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם