מהן חשבוניות מס פיקטיביות?

חשבוניות מס פיקטיביות

חשבוניות מס פיקטיביות נחשבות לעבירת מס פלילית, לכן חשוב שלא להקל ראש בתופעה אלא להתייחס אליה ברצינות גמורה. אנשים רבים למשל, מוזמנים לרשויות המס לצורכי חקירה בשל השימוש בחשבוניות פיקטיביות, דבר שיכול להיגמר באישום פלילי ובעונשים חמורים. לכן במקרים מסוג זה, חשוב להתייעץ מיד עם עורך דין שמתמחה בתחום, ולא להסתפק בייעוץ של רואה חשבון בלבד. היום ניתן למצוא בשוק מספר סוגים שונים של חשבוניות פיקטיביות, לכן כדאי להכיר אותן ולהיזהר מהן.

חשבוניות מס פיקטיביות – כל הדברים שמעולם לא סיפרו לכם

קודם כל, ישנו הסוג הקלאסי של החשבוניות הפיקטיביות, אשר אינן משקפות שום עסקה או שירות. כלומר בעל העסק הוציא את החשבונית, למרות שבפועל הוא לא סיפק ללקוח שום תמורה עבור הכסף שלו. במקרים מסוג זה, שני הצדדים מודעים להיותה של החשבונית פיקטיבית. רשויות המס מתייחסים לעבירה מסוג זה ברצינות גמורה, והדבר עלול לגרור סנקציות כבדות כגון כפל מס, קנסות כבדים ואף מאסר בפועל. הסוג השני של חשבונית פיקטיבית, הינה חשבונית מס מנופחת. מדובר על חשבונית המציגה סכום כסף גבוה בהרבה מהסכום ששולם בפועל. גם במקרים מסוג זה, רשויות המס מתייחסות למקרה בחומרה רבה, בדיוק כמו במקרה של חשבונית קלאסית פיקטיבית. כמו כן, כדאי להכיר את החשבונית הפיקטיבית המציגה את סכום הכסף הממשי שהוחלף בין הצדדים, אך השם של מוציא החשבונית אינו זהה לשם של האדם שביצע את השירות בפועל. במקרים מסוג זה, מקבל החשבונית צריך להוכיח כי אכן אינו ידע כי מדובר על חשבונית זרה, שאינה שייכת למבצע העבודה. במידה ויוכח כי הוא היה מודע לכך, הוא עלול למצוא את עצמו מואשם בעבירה פלילית, בדיוק כמו בשני המקרים הקודמים.

> קראו באילו מקרים יש לתת הצהרה על מקורות הכנסה

לסיכום, חשבוניות מס פיקטיביות הפכו בשנים האחרונות למכה רצינית לקופת המדינה. רשויות המס מנסות להילחם בתופעה, על מנת למנוע את הנזק שנגרם למדינה. בסופו של יום, המדינה תלויה בתשלום המיסים של כלל אזרחיה, לכן מעלימי מס נחשבים לבעיה חמורה שיש להילחם בה. במידה וזומנתם לחקירה ברשות המיסים בשל החשד לשימוש בחשבוניות פיקטיביות, מומלץ להתייעץ מיד עם עורך דין מהתחום.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיעונים בעד ונגד השחרת חלונות לרכב בלייזר
לא אחת קורה שאתם חושבים האם כדאי לכם להשקיע בהשחרת החלונות שלכם ברכב? ראיתם לא מעט רכבים שבהם החלונות...
קרא עוד »
אפר 29, 2022
חדר בריחה למשפחה – חוויה מגבשת
אטרקציה חדשנית שפותחה בשנים האחרונות היא חדר בריחה. חדר בריחה הוא משחק שאורכו כשעה, במהלך השעה הזו...
קרא עוד »
פבר 27, 2020
בתקופת משברים אתה רוצה שיזכרו אותך בקלות
שיטת כוכבית פלוס היא שיטה נוחה ואפקטיבית מאד עבור הלקוחות כדי להיות בקשר עם עסקים שונים, מרפאות קופת...
קרא עוד »
מרץ 25, 2020