איך להגיע לעצמאות כלכלית?

איך להגיע לעצמאות כלכלית?

עצמאות כלכלית היא מושא חלומותיהם של אנשים רבים. כולנו רוצים להגיע ליציבות בה אנחנו יכולים לפרנס את עצמנו ואת משפחתנו ברווחה, בלי להיות תלויים בגורמים אחרים. אבל בפועל לא קל להשיג את העצמאות הזו. כל כך הרבה אנשים מתמודדים עם קשיי פרנסה ועם צורך להשקיע שעות ארוכות של עבודה כדי לכסות את המחיה של עצמם. נכון, המחיה יקרה בימינו, וגם הרצונות שיש לכל אחד מאתנו רבים מאוד. מי חלם לפני עשרות שנים על חופשות, אטרקציות או על שיפוצים כפי שקיים בימינו?

> קראו על הדרך להשגת משכורת שלישית באתר של עמית והגר

עצמאות כלכלית לחיים נוחים

כדי לחיות חיי נוחות ולכסות את כל הוצאות החיים אנחנו זקוקים לעצמאות כלכלית. את זו ניתן להשיג במידה ומנהלים נכון את הפן הכלכלי של החיים. המוטו הוא לחיות בפחות ממה שמכניסים. כלומר, לדאוג ליתרת זכות חודשית קבועה. יתרה זו תופנה לחיסכון. לאחר שצברנו סכום מספק נוכל להתחיל לתור אחר השקעות משתלמות שיניבו לנו תשואה רבה. כך שהכסף שהצלחנו לצבור יניב לנו תשואה חודשית קבועה. ברגע שהכסף שלנו מייצר לנו סכומי כסף באופן קבוע, יש לנו הכנסה יציבה שמוזרמת לחשבון הבנק שלנו ללא קשר לעבודה או לא עבודה, לקוחות או לא לקוחות. כלומר, אם יש לנו בסיס כלכלי איתן והכנסה פסיבית קבועה שאינה תלויה בגורמים חיצוניים, אנחנו מגיעים לעצמאות הכלכלית הנכספת.

איך מקבלים החלטות בדרך לעצמאות?

עצמאות כלכלית היא כאמור חלום של אנשים רבים, אבל לא רבים הם האנשים שמצליחים להשיג את המטרה הזו כמו עמית והגר דרור למשל. וזאת מכיוון שבדרך צריך לקבל מספר רב של החלטות. כמה לחסוך ומה לקנות? במה להשקיע, וכמה? לא מעטים הם האנשים שאבדו את מיטב כספם בעסקאות כושלות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ריהוט משרדי
אין ספק כי כל התחום של ריהוט משרדי, תופס לא מעט נפח כאשר מעוניינים לעצב משרד חדשני ונעים. כל בעל עסק...
קרא עוד »
יונ 14, 2020
ריהוט משרדי
בשונה מריהוט לנכס מגורים, ריהוט משרדי הוא תחום בו ישנם דגשים מקצועיים אחרים מהמוכרים לכם. אם בבית...
קרא עוד »
פבר 07, 2021
מזמינים משקפי שמש מאלי אקספרס? תחשבו שנית – הכל על בחירת משקפי שמש
חנויות אינטרנטיות כמו אלי אקספרס הן כאלה שמעניקות מענה מעולה למי שרוצה לרכוש שלל פרטים כמו ביגוד, כלי...
קרא עוד »
אוק 02, 2018