איך בחרים קורקינט 3 גלגלים לילדים?

פעוטות זקוקים למגוון רחב של גירויים כדי להתפתח באופן מיטבי. מרכיב נוסף בהתפתחות הנכונה הוא תחושת שליטה, כמובן בהתאם לגיל, ועוד דגש חשוב מאוד הוא פעילות גופנית – גם כדי לחזק את מערכות הגוף השונות וגם כדי לתעל את כל האנרגיות למטרות חיוביות. קניית קורקינט לילדים מאפשרת להורים לספק לפעוטות את כל המרכיבים החיוניים הנ"ל, וכדאי כמובן להבין איזה קורקינט מתאים ואיך לבחור אותו באופן מושכל.

למי מתאים קורקינט 3 גלגלים?

החלוקה העיקרית של הקורקינטים לילדים היא לפי מספר הגלגלים: קורקינטים עם 2 גלגלים מתאימים לבני ובנות ה-5 ומעלה, ואילו קורקינט 3 גלגלים מתאים למי שעדיין לא הגיעו לגיל הזה ובעיקר רק מתחילים לפתח את יכולות הרכיבה.

גם בתוך הקטגוריה של קורקינט 3 גלגלים לילדים יש חלוקה לתת קטגוריות שונות: יש כלים שמיועדים לפעוטות קטנים, בסביבות גיל השנתיים. בדרך כלל מדובר על קורקינטים שכוללים גם מושב, ובחלק מהדגמים יש כידון עגול במקום כידון T כדי לעזור לפעוטות לשלוט בקלות רבה יותר בקורקינט. עוד אופציה היא מוט דחיפה כדי שבתחילת הדרך ההורים יוכלו לעזור לפעוט ליהנות מהרכיבה.

דגמים צבעוניים ומרהיבי עין

קורקינט 3 גלגלים לילדים הוא קודם כל מוצר פרקטי שכאמור תורם באופן משמעותי להתפתחות של פעוטות וגם של ילדים קצת יותר גדולים. מצד שני גם לאסתטיות של כל קורקינט יש חשיבות – גם על-מנת שהילד ישמח במתנה שקיבל וישתמש בה בתדירות גבוהה, וגם כי תמיד כיף להגיע לגינה עם כלי שמושך אליו תשומת לב חיובית.

כדאי לדעת שישנו מגוון רחב של צבעים ושילובים – למשל סגול, ירוק וצהוב או שחור, תכלת וכתום, וגם טורקיז ו-ורוד או סגול ולבן.

כידון מתכוונן ובטיחות ללא פשרות 

כשבוחרים קורקינט 3 גלגלים לילדים חשוב כמובן לוודא שהוא בטיחותי לחלוטין. משטח דריכה אשר מונע מהילד להחליק, גלגלים יציבים, ידיות מעוגלות, ברגים סמויים וגם העובדה שישנם 3 גלגלים לקורקינט תורמים ליציבות ולבטיחות. הקפדה על קנייה בחנות רצינית ואמינה מבטיחה גם היא ראש שקט בכל רכיבה.

המלצה נוספת היא להעדיף דגמים עם כידון מתכוונן שמקל על הילד לתפעל את הקורקינט ומבטיח היגוי מדויק ויעיל – ובהתאם מקסימום נחת, גם מהצד של הילד וגם מהצד של ההורים.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם