איך תדעו שבחרתם את המדביר הנכון לביתכם

ביצוע הדברת עכברים, חולדות, נמלים ותיקנים הוא נושא אקוטי לאור העובדה שהוא חלק מהשמירה על בריאותם של בני הבית.

בחירת מדביר מקצועי

מומלץ לבצע סקר שוק לפני הזמנת המדביר ולקבל חוות דעת, המלצות ודיס המלצות על מדבירים שונים מחברים ובני משפחה שביצעו הדברה בשנים האחרונות. גם בתחום זה יש שינויים, הוראות חדשות של המשרד להגנת הסביבה וחומרים חדשים ויעילים יותר.

יש לוודא שהמדביר הוא בעל תעודה ורישיון תקף כדי לעסוק בתחום זה ושהוא פועל בהתאם להוראות שמועברות על ידי המשרד הממשלתי כדי לא לגרום לנזקים ואף לאסונות כפי שקרו בעבר.

עבודת ההדברה

השיחה עם המדביר וההדרכה שהוא מעביר ללקוח על אופן ההתנהלות ביום הדברת הנמלים בבית למשל, מראה את רמת הידע והמקצועיות שלו. מדביר שמסביר כראוי, עונה על שאלות באופן ענייני ומוודא שהלקוח הבין את המסרים ויכין כך את הבית, הוא אדם מיומן שסביר להניח צבר ניסיון רב.

ביום ההדברה נגד ג'וקים או נמלים, המדביר סוקר את השטח רואה שכל הרהיטים הוזזו כך שהוא יכול בקלות לרסס לאורך כל הקירות, מוודא שאין חיות מחמד בבית ורק לאחר מכן הוא מבצע את ההדברה בפועל. בני הבית סוגרים את החלונות כדי ליצור הדברה אפקטיבית במיוחד. לאחר פרק זמן זה הם מאווררים את הבית כראוי אף על פי שאין ריחות ולאחר כמה ימים אפשר לשטוף את הבית.

המדד על יעילותו של המדביר נמדד אם התיקנים והנמלים שבים הביתה והם נראים פה ושם או שמדובר על תקופה ארוכה של שקט מהחרקים הללו. אם לאורך תקופת האחריות אין חרקים בבית, בוצעה הדברה מצוינת ורצוי לאחר שנה או שנתיים  להזמין שוב מדביר זה כדי שיבצע הדברה עבור תקופה נוספת שבה החרקים לא יטרידו או יפחידו את בני הבית.

כשמדובר בהדברה נגד מכרסמים או עכברים, וגם כשמדובר בהדברת תיקן גרמני המדביר מבצע זאת באזור פחי האשפה ובגינה כדי שהם יריחו את הריח ולא יתקרבו למקום. גם באופציה זו חשוב להרחיק את חיות המחמד כדי שלא יאכלו את חומרי הריסוס.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם