מיזוג ופיצול עסקים

חברות רבות בתחומי עיסוק שונים, מעוניינות להרחיב ולייעל את עסקיהן. לא אחת הן רוכשות חברות מתחרות אשר עוסקות בתחום זהה וכך מרחיבות את נתח השוק שלהן. 

חברות אחרות מחליטות לעסוק בתחומים קרובים לתחום עיסוקם או בתחומים חדשים לחלוטין ומעדיפים לפתוח לשם כך חברה חדשה או לפצל את הפעילות הקיימת.

אחת הנקודות החשובות בעת ביצוע שינויים עסקיים תהומיים של מיזוג או פיצול עסקים, היא נושא המיסוי, עליו תוכלו לקרוא בהרחבה בקישור הנוכחי. על פי תחשיב המיסוי, הכדאיות הכלכלית לנוכח סך המס ופרמטרים נוספים, מתקבלת ההחלטה של מנהלי העסק על הדרך הנכונה.

מיזוג עסקים

שירותי יעוץ מס בוחנים עבורכם את מלוא האינפורמציה על התנהלות העסק אותו מעוניינים לרכוש, מבצעים ביקורת על הדו"חות הכספיים של שנים קודמות וסוקרים את התוכנית העסקית כדי לבחון את הצפי של ההכנסות העתידיות. בנוסף, נבחנת ההתנהלות מול ההתחייבויות הכספיות לשנים הקרובות ובהתאם לכך מתגבשת תמונה אודות שיעורי המס אותם יש לשלם.

לפי מצבה הפיננסי של החברה אשר אותה קונים – למשל, האם יש לה הפסדים וחובות רבים – ייקבע המס השנתי אשר תשלם החברה לרשויות המס.

פיצול עסקים 

עסקים רבים בנויים מיחידות רווח כמו ייצור, שיווק, ייבוא ועוד. לא אחת נוצרים מצבים שיחידות רווח מסוימות הן רווחיות ואחרות מפסידות כספים. במציאות הקיימת הרווח ממחלקות מסוימות מכסה על ההפסדים של המחלקות האחרות ולכן העסק אינו רווחי.

כדי לתקן עיוות זה, אפשר לבצע שינויים תפעוליים ולסגור מחלקות. אופציה נוספת במידה ומדובר בעניין של זמן עד שהמחלקה הספציפית תהיה רווחית, שירותי יעוץ מס ימליצו על פיצול הפעילות של העסק לשתי חברות. המחלקות המרוויחות יוצרות רווח ומשלמות מס והמחלקות המפסידות אינן משלמות מס כי אינן מגיעות לרווח לאחר ההוצאות.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם