מה זה PLA?

חומצה פולילקטית היא פולימר תרמופלסטי מתכלה המופק מחומצת חלב. זה ידוע גם בשם PLA או polylactide, שהוא הסוג הנפוץ ביותר של חומצה פולילקטית. ניתן להשתמש ב-PLA בתחומים רבים ותעשיות שונות כמו אריזה, הדפסת תלת מימד, בנייה ואפילו ייצור מזון.

במה משתמשים בPLA?

חומצה פולילקטית (PLA) היא פולימר שניתן להפיק מחומרי גלם מתחדשים כמו עמילן תירס, קני סוכר או חיטה. הוא משמש בייצור פלסטיק, טקסטיל וחומרי בניין. PLA הוא אחד הפלסטיקים הידידותיים ביותר לסביבה הקיימים כיום. יש לו תהליך ייצור אפס פסולת המשתמש רק במשאבים מתחדשים ואינו יוצר פסולת רעילה. PLA נמצא בשימוש במשך עשרות שנים בתעשיית הייצור בשל תכונות העמידות, החוזק והמיחזור שלו. ייצור פלסטיק PLA מבוסס על תהליך הנקרא הידרוגנוליזה המשתמש במים ובחומר קטליטי לייצור אטומי מימן בעלי תגובתיות גבוהה. סוג מיוחד זה של תגובה מייצר מעט מאוד פחמן דו חמצני, שהוא גז החממה העיקרי שאחראי להתחממות כדור הארץ. התוצאה הסופית היא אחד מהפלסטיקים הידידותיים לסביבה החזקים ביותר הידועים לאדם עם אפס ייצור פסולת. PLA משמש במגוון רחב של מוצרים, כולל נימה להדפסת תלת מימד, מיכלי מזון ואריזות, מארזי אלקטרוניקה ועוד מספר תעשיות אחרות.

מגוון שימושים שונים:

ל-PLA מספר שימושים כולל אריזות מזון, יישומים רפואיים והדפסת תלת מימד, קבלו מידע באתר https://www.greenisrael.co.il. זה יכול לשמש גם כחלופה לחומרים מבוססי נפט והוא מתכלה. חומצה פולילקטית היא פולימר תרמופלסטי המופק ממשאבים מתחדשים כמו עמילן תירס וקנה סוכר. ניתן להשתמש בו במגוון דרכים כולל אריזות מזון, יישומים רפואיים והדפסת תלת מימד. תעשיית ה-PLA צפויה לצמוח ב-36% בחמש השנים הקרובות. החומר שנמצא בתעשייה זו הוא אסטרוגני, ולכן לא ניתן להשתמש בו על ידי אנשים שיש להם רגישות להורמונים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מצבות מעוצבות
מצבות מעוצבות הן סוג של מצבה שהושקעה מחשבה בעיצוב שלה. הם עשויים בדרך כלל משיש וברונזה, אבל לפעמים גם...
קרא עוד »
ספט 20, 2022
מיתוג מחדש – למה לעשות את זה?
מיתוג מחדש הוא תהליך של שינוי זהות החברה, התדמית הארגונית ו/או הלוגו של החברה. זה נעשה לעתים קרובות...
קרא עוד »
יונ 22, 2023
חגורת בטן לאחר ניתוח
מטופל עלול לחוות כאב ואי נוחות לאחר ניתוח ופצע ניתוח. חגורת הבטן לאחר ניתוח יכולה לסייע לו במקרים...
קרא עוד »
ינו 09, 2023